League of Legends League of Legends Haberleri

Minyon Uçuran değişiyor

Özellikle üst koridor ve destekte çok popüler olan, orta koridor şampiyonlarına da alındığını gördüğümüz minyon uçuran, 8.11 yamasında değiştirilecek.

Sezon başında rünlerin tamamen değiştirilmesiyle oyun artık bizlere daha fazla şey deneme imkanı tanıdı. Bu anlamda en popüler metalardan biri Komuta Sancağı basılan Baronlu kuşatma minyonlarını kullanmak olmuştu. Kule menziline girmeden uzaktan güçlü atışlar yapan bu minyonlar, takımları erken Baron savaşlarına girmeye zorluyordu. Kısa bir süre içerisinde bu OP’liğin çözümü bulundu ve başlarda pek de tercih edilmeyen Minyon Uçuran rünü olmazsa olmaz hale geldi.

Hemen hemen her rolde seçilen rün önümüzdeki haftalarda oyuna eklenecek olan 8.11 yamasıyla bir takım değişikliklere uğrayacak. Bu değişikliklerden biri de Minyon Uçuran’ın isminde olacak. Gelecek yamada artık bu rünü Dream Snatcher olarak göreceğiz. Maç başlamadan bu rünü seçecek olan oyuncular, oyuna minyonları stun’layan ve kullanılması durumunda karakterimize kalıcı bonuslar kazandıracak üç Dream Snatcher ile başlayacak.

  • Yakın dövüşçü minyonlarda kullanılması 3 zırh ve %1 hareket hızı sağlayacak.
  • Büyücü minyonlarda kullanılması 3 büyü direnci ve değişken olarak 2.4 AD veya 4 AP verecek.
  • Kuşatma minyonlarında kullanılması 18 can ve canavarlara karşı %5 ekstra hasar verecek.

Daha sonraki bonusların %50 daha az etkili olacağı Dream Snatcher’lar, oyunun ilk üç dakikası da bekleme süresinde olacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir