League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits Academy, EU LCS Yaz Mevsimi Elemeleri’nde Origen’i devirdi

Beş maç üzerinden oynanan seride Origen ile karşı karşıya gelen Misfits Academy, rakibini rahat bir şekilde 3-0 ile geçmeyi başardı.

Perşembe günü Fnatic Academy’nin Giants’ı yenmesinin ardından, dün akşam da Misfits Academy xPeke’nin takımı Origen’i devirince, iki CS takımı da EU LCS Yaz Mevsimi Elemeleri’ne galibiyetle başlamış oldu. Yaklaşık 45’er dakika süren üç maçın ardından rakibini yenen Misfits Academy’de özellikle ormancı Pridestalker ve nişancı Yuuki60’nin performansları göz doldurdu. Üç maçta da Kha’zix alan Pridestalker yaptığı baskınlar ile takımının öne geçmesinde etkili olurken, iki kez Varus, bir kez de Lucian oynayan Yuuki60 de özellikle takım savaşlarında pozisyon almadaki başarısıyla dikkat çekti. Yine ilk maçta Akali alıp etkili olamayan ancak Ahri ve Orianna oynadığı diğer maçlarda etkisini hissettiren CozQ da maçta kendini gösteren isimlerde biriydi. Origen tarafında ise yalnızca Naehyun’un bir şeyler yapmaya çalıştığını, takım arkadaşlarının ise normal sezondaki hallerinden bir farklılık ortaya koyamadığını söyleyebiliriz.

Önümüzdeki hafta perşembe günü Fnatic Academy ve Misfits Academy, EU LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde yer almak için birbirleriyle karşılaşacak ve kazanan takım amacına ulaşmış olacak. Ancak bunun öncesinde, kötü bir mevsim geçiren Origen ile Giants ekipleri kozlarını paylaşacaklar. Bu seriden mağlup ayrılan takım direkt olarak ligden düşerken, kazanan ekibin akademi takımlarının karşılaşmasından yenik ayrılan takımla karşılaşması yoluyla ligde kalmak adına bir şansı daha olacak. Bu seri ise 14 Nisan cuma günü oynanacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir