League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits Academy LCS’e yükselmeyi başardı

Fnatic Academy ile EU LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde yer alabilmek adına karşı karşıya gelen Misfits Academy, rakibini 3-2 yenerek zafere ulaşan taraf oldu.

Beş maça uzayan serinin ilk karşılaşmasında üstün bir oyun ortaya koyan ve takım olarak çok iyi bir görüntü çizen Fnatic Academy, rakibini 34 dakikada yenmeyi başardı. Üst koridorda Akali oynayan Kikis ise tartışmasız maçın oyuncusuydu diyebiliriz. 4-0-4’lük bir performans ortaya koyan deneyimli oyuncuya Amazing ve Nisqy de eşlik edince Fnatic seride 1-0 öne geçmeyi başardı. 38 dakika süren serinin ikinci maçında ise Misfits Academy üstünlüğü vardı. Ormanda Graves ile 1-0-10’luk bir performans gösteren Pridestalker ve Syndra ile maçı adeta domine eden Cozq sayesinde seriye eşitlik getiren Misfits’e karşı ilk maçın yıldızı Kikis, Fizz ile karşılık vermeyi başaramadı.

Üçüncü maçta galip gelen taraf yine Misfits Academy oldu. Bu kez nişancıları Yuuki60’ın Ashe oyunuyla öne çıkması sonucu zafere ulaşan ekipte yine Graves tercih eden Pridestalker da baskınlarıyla etkili oldu. Fnatic’te ise Türk orta koridor Nisqy’nin Ahri, Kikis’in ise üst koridor Jarvan performansları galibiyet için yeterli olmadı. Dördüncü maçta toparlanan Fnatic, yarım saatin ardından galibiyete ulaştı ve seriyi beşinci maça uzatmayı başardı. Ezreal oynayan MrRallez de serinin bu maçında Nisqy’nin üstün performansına eşlik edince galibiyete uzanmak Fnatic için nispeten kolay oldu. Beşinci ve son maçta önde olan Fnatic Academy, son bir takım savaşına girip buradan üç skor vererek ayrılınca rakibine seriyi adeta hediye etmiş oldu.

Giants ile Origen arasında oynanacak serinin galibiyle karşılaşacak olan Fnatic Academy’nin LCS’e yükselmek adına bir şansı daha olacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir