League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits, Fnatic’i eleyerek EU LCS Finali’ne yükseldi

Mevsim finallerine Unicorns of Love’ı harika bir oyunla eleyerek başlayan Misfits, arkasına aldığı rüzgarla güzel oyununu sürdürdü ve grubunu birinci bitiren Fnatic’i 3-1 ile geçerek adını EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Finali’ne yazdırmayı başardı. 

Misfits’in playoff hikayesi tüm hızıyla devam ediyor. 2017 Yaz Mevsimi’ni istikrarsız bir şekilde geçiren ve mevsim finalleri öncesi pek umut vermeyen ekip, Çeyrek Final’de karşılaştığı Unicorns of Love’ı 3-0 gibi rahat bir skor ile geçmeyi başarmıştı. Takımın Fnatic karşısındaki galibiyeti ise Misfits’in şampiyonluk için hiç de küçümsenmeyecek bir rakip olduğunu gösterdi. Ekibin playoff boyunca gösterdiği gelişim ise adeta kusursuz.

Fnatic için ise bu bir başka büyük hayal kırıklığı. Kabus gibi geçen Bahar Mevsimi’nin ardından yeni mevsime iyi bir şekilde başlayan FNC, EU LCS’teki en iyi oyunu sergileyen takım olarak gösteriliyordu. Rift Rivals takım için fazlasıyla kötü geçse de RR’den sonra Fnatic’in toparladığını ve yine herkesi hızlı ve agresif oyunuyla yendiğini görmüştük. MSF serisi ise özellikle Soaz açısından çok kötü geçti. Alphari ve Maxlore’un iyi oyunu FNC’in en büyük silahlarından birisi olan ayrık ittirme konusuna çözüm getirirken, hem kurduğu kompozisyonlarla hem de koordinasyonuyla FNC rakibinin arkasına düştü.

MSF açısından ise kötü geçen tek maç serinin üçüncü karşılaşmasıydı. Tamamıyla Hans Sama’nın oynadığı Xayah etrafına kompozisyon kuran ve fazlasıyla tank şampiyonlara yönelen ekip, yanlış aldığı bir Baron kararı sonrası maçı FNC’ye hediye etti. Üçüncü maç da serinin ilk iki maçına fazlasıyla benziyordu. MSF yine harika bir seçim yasaklama ekranı geçirdi ve FNC’yi yenerek seriyi 3-1 kazandı.

EU LCS Finali’ne yükselen ilk takım olan Misfits, H2K-G2 Esports serisinin kazananı ile şampiyonluk maçına çıkacak. FNC’nin Yarı Final’de elenmesi ile G2 Esports da 2017 Dünya Şampiyonası’na gitmeyi garantiledi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir