League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits Gaming ve Excel Esports, LEC kadrolarında değişikliğe gitti

LEC ekiplerinden Misfits Gaming orman rolüne yeniden Maxlore’u getirirken Excel Esports alt koridora akademiden Jeskla ve Mystiques’i yükseltti.

Taktik savaşları maç içinde ve maç dışında devam ediyor. Takımlar antrenmanlarda uyguladıkları oyun içi taktiklerin yanında oyun tarzlarına göre kadroda oyuncu değişiklikleri yapıyor. Geçtiğimiz hafta Vadi’ye yakından tanıdığımız ormancı Kirei’yle inen Misfits Gaming bu hafta oynayacağı mücadelelere Maxlore ile çıkma kararı aldı. Bir başka LEC takımı Excel Esports ise alt koridor oyuncuları Hjarnan ve Kasing’i yedeğe çekerek akademi oyuncuları Jeskla ve Mystiques’i as takıma yükseltti.

Kirei geçtiğimiz hafta oynadığı mücadele harika bir performans ortaya koydu. Maçın MVP’si de seçilen isim bu mevsim oynadığı ilk mücadelede harikalar yarattı. Takımın Vadi’ye Maxlore ile inme kararı farklı bir oyun planının habercisi olabilir. Hafta arasında yapılan antrenmanlar neticesinde bu sonucu alan ekibin bu hafta göstereceği performans merakla bekleniyor.

Excel Esports tarafında ise böyle bir değişikliğin gelmesi bekleniyordu denebilir. Oynadığı 4 maçtan da mağlup ayrılan ekip Team Vitality ile birlikte ligin son sırasında yer alıyor. Hjarnan ve Kasing tecrübeli oyuncular olmalarına rağmen beklenen performansı bir türlü veremediler ve takımın bir değişiklik yapması gerekiyordu. Bunun sonucunda alt koridora akademi oyuncuları Jeskla ve Mystiques geldi.

LEC mücadeleleri bu akşam başlayacak. Misfits Gaming ilk gün SK Gaming’le oynarken Excel Esports ise Team Vitality karşısına çıkacak. Bakalım takımların performansları nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir