League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits, LEC’nin 5. haftasına akademi oyuncularıyla çıkacak

Dünyaca ünlü oyuncularından bir türlü verim alamayan Misfits, LEC’nin 5. haftasına akademi kadrosuyla çıkma kararı aldı.

Bahar Mevsimi’nin başında Soaz, Maxlore, Febiven, Hans Sama ve Gorilla’yı transfer eden ekip bölgenin en güçlü takımlarından biri olarak görülüyordu. Kağıt üstünde mükemmel bir beşli olan bu kadro Vadi’de bekleneni bir türlü veremedi. Bahar Mevsimi’ni 8 galibiyet 10 mağlubiyetle kapatan Misfits, Yaz Mevsimi’ne bu kadroyu bozmadan girdi ve yine beklenen performansı gösteremedi. Bu mevsim LEC’de Kirei ve Lider’i kullanan takım bu maçlarda da başarılı olamayınca radikal bir karar alarak 5. haftaya tamamen akademi oyuncularıyla çıkılacağını açıkladı.

Misfits, Avrupa bölgesinin eski ve güçlü organizasyonlarından bir tanesi. Özellikle Worlds 2017’de çeyrek finale kadar yükselen ekip ismini tüm dünyaya duyurarak önemli sponsorluk anlaşmaları imzaladı. Maddi yönden gelişmeye devam eden Misfits geçtiğimiz mevsimin başında kurduğu kadroyla taraftarları bir hayli heyecanlandırdı ancak başarısız bir mevsim geride kaldı. Evdeki hesap çarşıya uymayınca neredeyse vasat bir mevsim geride bırakıldı.

Bu mevsimin başında 10 kişilik bir kadro kuran Misfits, akademi ve as oyuncuları LEC’de kullanma kararı aldı. Ülkemizede harika bir performans sergileyen Kirei ve Avrupa’nın en çok gelecek vadeden orta koridorları arasında gösterilen Lider’i bu şekilde kullanan ekip bu ikilinin oynadığı mücadelelerde 1 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldı. Alınan galibiyette Kirei harika bir performans sergiledi ancak orta koridorda Febiven vardı.

Takımın bu kararının ardından playoff potasına girmesi daha da zora girdi denilebilir. Bakalım Misfits Akademi oyuncuları LEC’de nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir