League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits, LEC’de playofflara kalamadı

Sezon öncesi büyük transferlerle kağıt üstünde güçlü bir ekip kuran Misfits, Splyce mağlubiyeti sonrası playoff umutlarını kaybetti.

Sezon başında yaptığı büyük transferlerle şampiyonluk adaylarından gösterilen Misfits bir türlü istikrarlı bir oyun oynayamadı. Takımın adeta her hafta yeni bir sorunu baş gösterdi. Takım, kağıt üstünde beklenen performansı gösteremeyince haftalar geçtikçe diğer ekipler iyiye giderken tam tersi yönde ilerledi. Maxlore ve Soaz ikilisinin uyum sorunları, ligin en iyi alt koridoru olarak gösterilen Hans Sama- Gorilla’nın ve Febiven’in bireysel performansları bu mevsim takıma başarıyı getiremedi.

Ligin son haftasında Splyce karşısına çıkan ekipte bu kadroyla bu duruma gelinmesi bile moralleri bozmak için yeterince gerekli bir sebep. Takım erken oyuna iyi başlayıp Camille seçimini başarılı bir şekilde kullansa da karar konusunda büyük sorunlar yaşadı. Organizasyonun belki de sezon boyunca en büyük sorunlarından biri olan karar mekanizması problemi bir kez daha kendini gösterdi. Özellikle 28. dakika aldıkları Baron kararında savaşı çok dağınık ve kötü oynayan ekip rakibine büyük bir üstünlük verdi. Kompozisyona baktığımızda Fiddle-Lissandra seçimlerinin kitle kontrolü üstüne savaş yapması gereken Misfits maç boyunca bu komboyu yapamadı. Humanoid’in de muazzam Azir performansı, maçı 40 dakikada Splyce’a kazandırdı.

Playoff’a kalamayacağı kesinleşen ekibin önümüzdeki mevsim nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor. Sorunun iletişimden mi yoksa kişisel sebeplerden dolayı mı olduğu bilinmese de önümüzdeki mevsim Misfits’in bu konu hakkında bir çözüm üretmesi gerekiyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda organizasyon nasıl kararlar alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir