League of Legends

Misfits Premier, EU Masters şampiyonu oldu

Misfits Gaming

Finalde SK Gaming Prime’ı 3-0’la geçen Misfits Premier EU Masters şampiyonu olmayı başardı.

Fransa Ligi’nde ikinci olup EU Masters ön elemelerine kalan Misfits Premier bu turda başarılı olarak EU Masters gruplarına kalmayı başardı. Grup aşamasında çok daha iyi bir performans sergileyen ekip 3 galibiyetle çeyrek finalin yolunu tuttu ve Almanya şampiyonu BIG’i 2-1 ile geçti. Yarı finalde MAD Lions karşısında zorlanmayan MSF aynı performansı final aşamasında da gösterdi ve SK Gaming Prime’a karşı 3-0 galip geldi. Misfits Premier, Avrupa’da LEC’den sonraki en büyük turnuva olan EU Masters’ı kazanmayı başardı.

1. Maç

Misfits Premier orta koridoru LIDER yarı finalde harika bir performans ortaya koyduğu Irelia seçimini yaptı. Misfits alt koridor ikiye ikisinde ilk kanı almayı başardı. Alt koridorda büyük baskı kuran Neon-HIIVA ikilisi mücadeleyi rakipleri adına bir kabusa dönüştürdü. Ekip rakibinin hatalarını çok iyi değerlendirdi ve aradaki farkı açtı. Kule ve ejderleri toplayan MSF takım savaşlarını da kazandı. Rakibine kıyasla çok az hata yapan MSF serinin ilk maçını 31 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

SK, seçim ekranında LIDER’e yeniden Irelia bıraktı. Avrupa’nın gelecekteki en iyi orta koridorlarından gösterilen oyuncu farkını bu maçta da konuşturdu. İlk kan yine alt koridordan çıktı. Misfits Premier ilk kanın sahibi olsa da SK geri dönüş skorunu almayı başardı. İki nişancı da bir hayli güçlendi. Karşılıklı skorlar takas edildi ancak SK tarafında neredeyse bütün skorlar nişancı Keduii’ye gitti. SK maçı bir süre önde götürdü. Bu sürede Jenax çok etkili oldu. Ardından doğru savaşı bulan Misfits önce savaşı ardından ise maçı kazanıp seride durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç

LIDER serinin bu maçında da Irelia oynadı. Orta koridorda harika bir oyunla ilk kanı alan oyuncu erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı. Makro oyunu daha iyi oynayan taraf MSF oldu. Özellikle LIDER 6 skorla çok güçlü bir hal aldı ve oyunda büyük baskı yarattı. Yavaş yavaş farkı açan Misfits Premier büyük bir hata yapmadı ve maçı kolayca kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.