League of Legends League of Legends Haberleri

Misfits, Unicorns of Love’ı yenerek Yarı Final’e adını yazdı

Dün gece oynanan LCS Çeyrek Final maçları tamamıyla beklenmedik bir şekilde sonuçlandı. NA LCS’te DIG, Cloud9’u yenerek EU LCS’te ise Misfits, güçlü rakibi Unicorns of Love’ı zorlanmadan rahat bir şekilde 3-0 yendi ve Yarı Final’e yükseldi. 

Sezona oldukça iyi başlayan ve ligin güçlü ekiplerinden birisi olarak gösterilen Unicorns of Love, Yaz Mevsimi’nin sonlarına doğru yaşadığı kötü günleri bir türlü üstünden atamıyor. UOL’un aksine mevsime sallantılı başlayan ve Maxlore’a alışma konusunda yavaş kalan Misfits ise Çeyrek Final eşleşmesinde neler yapabileceğini göstermiş oldu.

Seri boyunca UOL’un orta koridorundaki Exileh’ın korkunç maçlar çıkardığını belirtmek gerekiyor. Genç ve yetenekli olmasına rağmen şu anki metaya ayak uyduramayan ve şampyon havuzu fazlasıyla dar kalan Exileh, bu probleminden ötürü belki de UOL’un maçları kaybetmesine neden oldu. İlk maçta Cassiopeia karşısında Talon oynayan oyuncu, ikinci maçta anlamsız bir şekilde Lucian’a karşı Kassadin’i tercih etti. Son maçta yine Talon’u alan UOL, Exileh’tan bir türlü istediği katkıyı göremedi. Hal böyle olunca Xerxe ve Vizicsacsi de beklenen performansı sergileyemedi.

Misfits cephesinde ise işler çok çok daha iyiydi. Serinin yıldızının Hans Sama olduğunu söyleyelim. İlk maçta Tristana ile Beşte Beş yapan oyuncu, seri boyunca sadece üç defa öldü. MSF’de genel olarak tüm oyuncuların iyi bir performans sergilediğini ve mevsim boyunca kendilerinden görmeyi beklediğimiz temi ve kararlı oyunu Vadi’ye yansıttığını ekleyelim. Üç maçta da UOL’a haritayı dar eden MSF, seriyi zorlanmadan 3-0 kazandı ve Yarı Final’e yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir