League of Legends League of Legends Haberleri

Mithy, Fnatic’e koç olarak transfer oldu

Geçtiğimiz mevsim LEC’de Origen forması giyen destek Mithy, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı ve Fnatic ile ana koç pozisyonu için anlaşmaya vardı.

Şu an sahip olduğu üne Origen’in ilk zamanlarında ulaşan Mithy, kısa bir LCS serüveninin ardından yuvasına geri dönmüştü. Profesyonel oyunculuk kariyerinde LEC, LCS, MSI ve Worlds tecrübeleri yaşayan isim uzun bir süredir sahnede yer alıyor. Mithy’nin Zven ile yakaladığı uyum ve Origen’de beraber oynadıkları zamanki performansları hala akıllarda. Sezonun sona ermesiyle oyuncunun koçluğa geçiş yapacağı konuşuluyordu ve bu iddia gerçekleşti. Mithy, Youngbuck’tan boşalan koltuğa oturdu ve Fnatic’in yeni koçu oldu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2012 yılında başlayana İspanyol destek ilk olarak Giants Gaming forması giydi. 2013 yılında Lemondogs ile LEC şampiyonu olan oyuncu Worlds’e katılmayı başardı. Lemondogs turnuvaya grup aşamasında veda etti. Destek kariyerinin en önemli yıllarını Origen formasıyla geçirdi. LEC Finali gören isim o mevsim Worlds Yarı Finali oynamayı başardı.

Fnatic oyuncularının ve koç Youngbuck’ın anlattığına göre takım içinde ciddi problemler vardı. Ormancı Broxah ve koç Youngbuck ile yolları ayıran ekip ilk olarak SK Gaming ormancısı Selfmade’i transfer etti. Fnatic’in son transferi Youngbuck’tan boşalan ana koç koltuğuna geldi. Profesyonel oyunculuğu bırakan Mithy, takımın yeni koçu oldu.

İspanyol koç yaptığı açıklamada muhtemelen profesyonel oyunculuğa geri dönmeyeceğinin altını çizdi. Bakalım Mithy’nin ilk koçluk deneyimi nasıl sonuçlanacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir