League of Legends League of Legends Haberleri

Mlxg, emekli oldu

LPL ekiplerinden RNG’nin deneyimli ormancısı Mlxg, emekli olduğunu açıkladı.

Çin’in en köklü organizasyonlarından biri olan RNG son iki mevsim beklentilerin altında kaldı. 2018 Bahar Mevsimi’nde Flash Wolves ormancısı Karsa’yı kadrosuna katan ekip bu pozisyonda derinliği arttırdı. Mlxg ve Karsa bir süre değişmeli olarak forma giydi. Çinli ormancı geçtiğimiz mevsim dinlenme kararı aldı ve oyuna bir süre ara verdi. Tecrübeli oyuncunun oyuna dönmesi beklenirken bugün yapılan açıklamada emekli olduğu duyuruldu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine EP.The One formasıyla başlayan ormancının bir sonraki durağı Team King oldu. TK ile LSPL’de mücadele eden Mlxg takımda geçirdiği iki mevsimin ardından RNG’ye transfer oldu. RNG formasıyla nam salan isim burada birçok başarı elde etti. LPL şampiyonlukları, Worlds ve MSI yarı finali ve MSI şampiyonluğu gören ormancı bölgenin en tecrübeli oyuncularından biri haline geldi.

Yoğun espor temposu ve sürekli turnuvalara katılmak Mlxg için biraz yorucu oldu. Karsa’yla değişmeli olarak forma giyen isim geçtiğimiz mevsim bu görevi tamamen Tayvanlı ormancıya bıraktı. İnaktif konuma geçen Çinli oyuncu bu sürede dinlendi. Aslında RNG veya farklı bir takımla birlikte oyuna dönmesi bekleniyordu ancak Mlxg bunu istemedi. Emekliliğini açıklayan oyuncu takıma veda etti. Bu haberle birlikte RNG’de son 1 senede 3 efsane oyuncu emekli olmuş oldu. Bunlar: Letme, Zz1tai ve Mlxg.

Takım Karsa’yla yoluna devam ediyor. LPL’de 6 maça çıkan ekibin sadece 1 mağlubiyeti bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir