League of Legends League of Legends Haberleri

MonteCristo ve Doa, League of Legends sunuculuğunu bıraktı

Espor sahnesinin ikonik sunucularından MonteCristo ve Doa, League of Legends sunuculuğunu bıraktığını açıkladı. Uzun bir süredir Kore Ligi LCK’de sunuculuk yapan ikili, Batı dünyasında Kore sahnesini sevdiren isimler olarak biliniyordu. 

2016 yılı League of Legends açısından drama doluydu. Birçok tartışmanın merkezinde olan Riot Games, verdiği kararlar yüzünden çokça eleştirilmiş, kitlenin baskısı yüzünden LCS kurallarını değiştirme yoluna gitmişti. Sezonun başında yaşanan Renegades draması ise sahneyi birçok yönden etkiledi. Bahsettiğimiz kural değişikliklerinden birisi olan tarafsız hakem uygulaması da uzun bir süre tartışılan Chris Badawi-MonteCristo-Renegades dramasından sonra düşünülmüş ve sektöre yön veren birçok otorite tarafından dile getirilmişti. Renegades faciasından sonra Riot Games ile bir türlü yıldızı barışmayan MonteCristo, son olarak 2016 Dünya Şampiyonası’na da davet edilmemişti. Bu karardan sonra League of Legends sahnesi ile işinin bittiğini açık açık belirten yorumcu, bugün itibariyle Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile sahneden ayrıldığını duyurdu.

MonteCristo ile beraber 2013 yılından itibaren League of Legends yorumculuğu yapan Doa’nın da bir Starcraft II geçmişi bulunuyordu. OnGamingNet ile LCK yorumlamaya başlayan Doa, izleyenleri sıkmaması ve play-by-play yorumculuk konusundaki başarısı ile biliniyordu. LoL camiasında karşılaşma arasında yedi dakikalık bölümde tek başına yorum yapması ile çok daha ünlenen Doa da MonteCristo ile beraber Overwatch sahnesine geçiş yaptı. Güney Kore’de düzenlenen APEX turnuvasını Monte ile beraber sunan Doa, turnuvanın ikinci sezonunda da bu görevine devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir