League of Legends League of Legends Haberleri

Move, 1907 Fenerbahçe Espor’a geri döndü

Şampiyonluk Ligi’nin başarılı ekiplerinden 1907 Fenerbahçe Espor, orman rolüne sezon başı yollarını ayırdığı Move’u geri getirdi. 

TBF 2017 Şampiyonu FB, 2018 sezonuna iddialı transferler gerçekleştirerek başlamıştı. Desteğe Zergsting’i getiren ekip, orman rolünde ise Move ile yollarını ayırmış ve daha önce LCK ve NA LCS’te forma giyen Chaser’ı transfer etmişti. Kağıt üzerinde baktığımızda bu transferlerin FB’nin kadrosunu ciddi anlamda güçlendirdiğini söylemek gerekiyor. Sezon öncesi yapılan güç dengeleri sıralamalarında da FB’nin hep en yukarıya konulduğunu, zaten hali hazırda var olan sinerjiyi bu iki oyuncuyla güçlendirdikleri için şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olduğu konuşuluyordu. Ne yazık ki hesaplar tutmadı ve takım sorgulanabilir bir Kış Mevsimi performansı sergileyerek KMF 2018 yolunda çeyrek finalde elendi.

Taraftarların çokça tepki gösterdiği bu sonucun elbette birçok nedeni var. Bunlardan en çok göze çarpanı da aslında ormancı performansıydı. Chaser’ın ne kadar kariyerli ve yetenekli bir oyuncu olduğu bilindiği için tepki görmesi de oldukça doğal. Metanın uyuşmaması, takımdaki sinerji sorunları ve çeşitli bireysel hatalar oyuncunun karşılaşmalara beklenilen etkiyi yapamamasıyla sonuçlandı. Şimdi ise 1907 Fenerbahçe Chaser ile yollarını ayırdıktan sonra eski ormancısı Move’u takıma geri kattığını duyurdu.

Move’un FB’nin tam da aradığı ormancı olduğunu söylemek gerekiyor. Hali hazırda üç taşıyıcısı bulunan takımın orman rolünde bir başka taşıyıcıya ihtiyacı bulunmuyor. “Destek ormancı” tarzında oynamayı seven Move, Frozen’ın agresif oyunlar yapabilmesi için orta koridorda görüşü sağlıyor, odağının geri kalanını ise üst koridor öncelikli olmak üzere dağıtıyordu. Oyuncunun geçtiğimiz mevsim FB’nin TBF Şampiyonu olmasında da büyük bir rolü olduğunu belirtelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir