League of Legends League of Legends Haberleri

Move’un yeni adresi LMS ekibi Machi Esports oldu

Tayvan temsilcisi Machi Esports, 1907 Fenerbahçe’den ayrılan Kang “Move” Min-su’yu ormancı olarak kadrosuna kattı.

TBF’yi kazandıktan sonra vize sorunu sebebiyle 1907 Fenerbahçe’nin Worlds kadrosuda yer alamayan Koreli, turnuva sonrasında takımdan ayrıldığını belirtmiş ve tekliflere açık olduğunu söylemişti. LMS’in orta sıra ekiplerinden biri olan Machi Esports, Koreli ormancıyı kadrosuna kattığını Facebook sayfasından ilan etti.  Profesyonel hayatına Çin’de başlayan oyuncu sırasıyla; Kuzey Amerika, Avrupa, Türkiye’de mücadele etti. Son adresinin Tayvan olmasıyla da Move, dünyayı bir ucundan diğerine dolaşmış oldu.

EDward Gaming’in akademi takımıyla espor dünyasına adım atan oyuncu, 2015 yılında NA LCS ekibi Gravity’e geçti. Gösterdiği parlak performans sayesinde mevsimin çaylağı ödülünü alırken bir sonraki adresi Avrupa oldu. 2016 Yaz Mevsimi boyunca Unicorn of Love forması giyen Koreli ormancı burada mevsim üçüncülüğü yaşarken Worlds 2016 biletini de kıl payı Splyce’e kaptırdı. Pembe formayla son olarak IEM Oakland – Season 11’de mücadele etti. LMS ekibi Flash Wolves’ı devirdi ve burada şampiyonluk yaşadı.

Move’un Türkiye kariyeri 2017 Kış Mevsimi’nde Dark Passage’a katılmasıyla başladı. Move’dan beklentiler oldukça fazlaydı. Fakat sezona oldukça kötü bir başlangıç yaptı ve eleştirilerin odağı haline geldi. Kötü gidişe tahammülü olmayan ve sık sık kadro değiştirmesiyle tanıdığımız DP, Koreli’ye de imtiyaz göstermeyerek kısa sürede biletini kesti. Bunca eleştirinin ardından Yaz Mevsimi için 1907 Fenerbahçe’ye katılması da haliyle takımın destekçilerinin tepki göstermesine sebep oldu. Fakat tepkiler kısa sürede dağıldı. Move ile 1907 Fenerbahçe bambaşka bir görünüme kavuşmuştu. Ekip önce Rift Rivals’ta, sonrasındaysa Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonluk ipini göğüsledi.

Vize sıkıntısı sebebiyle Worlds 2017’ye gidemeyen Move’un durumu herkesi oldukça üzmüştü. Umarız ki iki yıldır Dünya Şampiyonası’nın eşiğinden dönen Koreli ormancı LMS’te; Flash Wolves, ahq eSports , J Team gibi ekiplerin arasından sıyrılıp, 2018’de o çok arzuladığı  yere kavuşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir