League of Legends League of Legends Haberleri

MrRallez, Team SoloMid’e transfer oldu

NA LCS ekiplerinden Team SoloMid, Fnatic’in bünyesinde bulunan MrRallez’i transfer ederek kadrosunu altı oyuncuya genişletti. Oyuncu resmi olarak kadroda bulunsa da organizasyonun transferi önümüzdeki mevsim kurulacak Akademi takımı için gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.

2017 Yaz Mevsimi’ne kötü başlamasına rağmen son haftalarda oyununu ciddi anlamda toparlayan Team SoloMid, nişancı pozisyonunu güçlendirmeyi tercih etti. Geçtiğimiz mevsim Doublelift’in ara vermesi ile yine WildTurtle’a dönen TSM, Bahar Mevsimi’ni kötü tamamlasa da DL’nin dönmesi ile işleri yavaş yavaş tekrar yoluna koydu. Takım için uyanma çağrısı Rift Rivals’tı. Hali hazırda grafiğini yükselten ekip, turnuvayı kazanarak bol miktarda özgüven toplarladı ve bu güveni lige de taşıdı.

MrRallez’in uzun yıllardır istikrarı ve iyi oyunuyla kaliteli nişancılar arasında sayıldığından da burada bahsetmek gerekiyor. Bahar Mevsimi’nde EU LCS’te Fnatic Academy forması giyen oyuncu, takımın lige yükselmesinde en büyük pay sahibi olanlardandı. NiP’nin FNCA takımı oyuncularının hiçbirini kadrosunda tutmaması ile boşa düşen oyuncu Haziran ayında TSM’in denemelerine katılmıştı. Bu süreç de sonuçlandı ve oyuncu resmen Team SoloMid’e transfer oldu.

Bu transferin altında yatan en büyük neden ise elbette 2018 Bahar Mevsimi’nde NA LCS’in franchising sistemine geçiyor oluşu. Bu sistem uygulandıktan sonra Yükselme Ligi de ortadan kalkacak ve Akademi ligi kurulacak. Yani NA LCS’teki her takımın bir Akademi takımı alt ligde oynayacak. Şu an için MrRallez’in aktif rotasyona katılma ihtimali düşük. Fakat oyuncunun Akademi takımının önemli parçalarından birisi olacağını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir