League of Legends

MSI 2019’un ilk finalisti Team Liquid oldu

Riot Games

Büyük bir sürprize imza atan Team Liquid MSI 2019 Yarı Finali’nde Invictus Gaming’i 3-1’le geçerek adını finale yazdırdı.

Invictus Gaming MSI 2019 Grup Aşaması’nı sadece 1 mağlubiyetle kapatarak inanılmaz bir başarı yakaladı. SKT’yi sadece 16 dakikada mağlup etmeyi başaran IG rakiplerine göz dağı verdi. Team Liquid ise grubu 4. sırada tamamlayarak bu aşamada büyük bir sürprize imza atamadı. Yarı finalde karşılaşan ekiplerden iki takımın da performansı izleyenleri şaşırttı. IG’nin performansındaki önemli bir düşüş oluşurken Team Liquid harika oynadı. Seriyi 3-1 kazanan TL adını finale yazdırdı.

1. Maç

Ning ve Baolan’ın harika oyunuyla Invictus Gaming ilk kanı orta koridordan almayı başardı. Ning’in üst koridorda yaptığı baskını görünce Xmithie direkt olarak Alev Ejderi’ne başladı. Üst koridorda harika kapanan Team Liquid 3 skor alarak maçta eşitliği yakaladı. TL, Alamet savaşında da harika oynadı ve 3 skor daha alarak mücadelede öne geçmeyi başardı. Invictus Gaming rakibini makro oyunda alt ederek Baron’u aldı ve ardından yapılan takım savaşını kazanarak orta koridor inhibitörünü düşürdü. Buna rağmen Liquid geri kalan dakikaları harika oynadı ve mücadeleyi 41 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Harika bir karşı baskın yapan Ning üst koridorda TheShy’a 2 skor bıraktı ve Koreli oyuncuyu bir hayli öne geçirdi. Team Liquid ise beklenenin aksine çok iyi oynadı. LCS temsilcisi takım savaşlarında üstün çıkan taraf oldu. CoreJJ yine harika bir oyun geçirdi. Invictus Gaming ise daha iyi yaptığı taktiği uygulayarak kaotik savaşlarla oyunda liderliği eline aldı. Savaşlar bir süre çok yakın geçti. Team Liquid doğru hamlelerle Baron’u katletti ve savaşı kazanarak liderliği yeniden aldı. Team Liquid mücadeleyi kazanarak seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Oyun yine orta koridor çevresinde oynandı. Ormancı ve destekler yaptıkları baskınlarla Rookie ve Jensen’in canın bir hayli sıktı. Ning aktif oyununu sürdürdü. Liquid yavaş bir oyun oynarak oyunu yavaşça soğuttu. IG ise istediği savaşları bulmayı başardı. Rookie harika bir Leblanc performansı sergiledi. IG takım savaşlarını kazanmayı başladı. Jensen çok kötü bir maç geçirdi. Aradaki farkı yavaş yavaş açan Invictus Gaming mücadeleyi kazanarak seriyi uzattı.

4. Maç

Jensen, Rookie’nin Zoe’sine karşı Lux seçimi yaptı. Xmithie başarılı bir baskınla alt koridordan ilk kanı almayı başardı. Team Liquid nehirde harika bir baskı kurdu ve Rookie’yi oyundan düşürmeyi başardı. Liquid mücadeleyi uzun bir süre önde götürmeyi başardı. CoreJJ yine harika bir performans sergiledi. LCS MVP’si ünvanının hakkını seri boyunca verdi. TL doğru hamleleri yaparak Invictus Gaming’i akıl oyunlarıyla alt etti. Harika bir oyun oynayan TL mücadeleyi 33 dakikada kazanarak turnuvanın ilk finalisti olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.