MSI 2023 Finale Doğru! League of Legends

MSI 2023 Finale Doğru!

Londra’da devam eden MSI 2023’te finale az kaldı. Kazananlar grubu finalinde T1 ve JD Gaming karşılaşacakken, alt grupta BiliBili Gaming ve Gen.G kader maçına çıkacak.

Kazananlar Grubunda Final Zamanı – T1 x JD Gaming

LCK ikincisi T1 ve LPL şampiyonu JD Gaming otoriteleri yanıltmadı ve Kazananlar Grubu finalinde karşı karşıya geldi.

T1 MSI 2023 yolculuğuna Avrupa temsilcisi MAD Lions ile başladı.

34 dakikalık nefes kesen ilk maçın ardından T1, toplamda 51 öldürme ile kontrolü eline aldı ve MAD Lions’ı iki oyun boyunca 39-10 öldürme skoru ile ezdi. Final oyunu, turnuvanın şu ana kadar ki en kısa oyunu ve uluslararası League of Legends tarihindeki ikinci en hızlı oyun olarak 16 dakika 50 saniye içinde tamamlandı.

T1 için sonraki rakip, ligde yakından tanıdığı Gen.G idi. Bo5 formatında oynanan seriye iyi başlayan taraf T1 oldu. Nişancısı Gumayusi’nin etkili oyunuyla T1 1-0 öne geçti. İkinci maçta da nişancı farkını ortaya çıkaran genç oyuncu takımına 2. galibiyeti getirirken 11-1-3’lük oyunuyla dikkatleri üzerine çekti. Serinin 3. karşılaşmasında daha derli toplu bir oyun ortaya koyan Gen.G, 30 dakika sonunda T1’a dur dedi ve seri 2-1’e geldi. Serinin 4. karşılaşmasında da ivmeyi eline alan Gen.G hata yapmadı ve kader maçına geçildi. Kader haritasında ormancısı Oner’in etkili performansıyla galibiyete uzanan taraf T1 oldu.

JD Gaming’in ilk rakibi Amerika’dan gelen Golden Guardians’dı.

Rakibine şans vermeyen JD seriyi 3-0 kazanarak kazananlar grubu yarı finaline yükseldi. Bir sonraki turda Bilibili Gaming ile karşılaşan ekip ilk maçta Ruler’ın iyi oyunuyla 24 dakikada zafere ulaşan taraf oldu. Serinin ikinci haritası büyük bir heyecan fırtınasına sahne oldu. 39 dakika süren haritanın sonunda JD Gaming durumu 2-0’a getirdi ve avantajı eline aldı. Serinin 3. karşılaşmasında da otoriteler yanılmadı. Yine Ruler’in etkili performansıyla haritayı kazanan JD yoluna final ile devam edecek.

Kaybedenler Grubunda Son Şans – Bilibili Gaming x Gen.G

Yarı finalde istediği sonucu elde edemeyen Bilibili Gaming ve Gen.G, son şans aşamasında karşı karşıya gelecek. Avrupa temsilcisi, G2 karşısında 3-1’lik galibiyet elde eden BG, Amerika temsilcisini 3-0 ile geçen Gen.G yarı final bileti için mücadele edecek.

Daha fazla MSI 2023 haberi için tıklayın

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir