MSI 2023 Heyecanı Devam Ediyor! League of Legends mix

MSI 2023 Heyecanı Devam Ediyor!

Londra’da devam eden MSI 2023’te heyecan kazananlar grubu yarı finalleri ve son şans aşaması  ile devam ediyor. Dün oynanan karşılaşmalarda rakiplerine karşı zafer elde eden T1 ve JD Gaming adını Kazananlar grubunda finale yazdırdı.

MSI 2023 Kazananlar Grubu Yarı Finalleri

Gen.G – T1

Heyecan Kazananlar Grubu yarı finalleri ile başladı. LCK’in ilk 2 numarası T1 ve Gen.G karşı karşıya geldi. Bo5 formatında oynanan seriye iyi başlayan taraf T1 oldu. Nişancısı Gumayusi’nin etkili oyunuyla T1 1-0 öne geçti. İkinci maçta da nişancı farkını ortaya çıkaran genç oyuncu takımına 2. galibiyeti getirirken 11-1-3’lük oyunuyla dikkatleri üzerine çekti. Serinin 3. karşılaşmasında daha derli toplu bir oyun ortaya koyan Gen.G, 30 dakika sonunda T1’a dur dedi ve seri 2-1’e geldi. Serinin 4. karşılaşmasında da ivmeyi eline alan Gen.G hata yapmadı ve kader maçına geçildi. Kader haritasında ormancısı Oner’in etkili performansıyla galibiyete uzanan taraf T1 olurken, Gen.G yoluna kaybedenler aşamasından devam edecek.

Bilibili Gaming – JD Gaming

Günün ikinci karşılaşmasında Bilibili ve JD karşı karşıya geldi. Favori JD seriye iyi başlayan taraftı. Ekip Ruler’ın iyi oyunuyla 24 dakikada zafere ulaşan taraf oldu. Serinin ikinci haritası büyük bir heyecan fırtınasına sahne oldu. 39 dakika süren haritanın sonunda JD Gaming durumu 2-0’a getirdi ve avantajı eline aldı. Serinin 3. karşılaşmasında da otoriteler yanılmadı. Yine Ruler’in etkili performansıyla haritayı kazanan JD yoluna devam ederken, Bilibili kaybedenler aşamasına düştü.

MSI 2023 Kaybedenler Grubu Son Şans Aşaması

G2 – MAD Lions

Son şans aşamasının ilk maçında iki Avrupa temsilcisi karşı karşıya geldi. Temsilcimiz BrokenBlade’in forma giydiği G2, favori olarak çıktığı seriye iyi başlayan taraf oldu. 22 dakika gibi kısa bir sürede ilk haritayı kazanan ekip 1-0 öne geçti. İkinci maçta da BrokenBlade ve G2 fırtınası devam etti. 8-1-9 skorlar takımını sırtlayan temsilcimiz G2’yu 2-0’a taşıdı. Serinin üçüncü karşılaşmasında baskın oyununa devam eden G2, MAD Lions’u saf dışı bırakarak Bilibili Gaming’in rakibi oldu.

Cloud9 – Golden Guardians

İki Amerika temsilcisinin karşı karşıya geldiği seriye iyi başlayan taraf Cloud9 oldu. 22 dakikada galibiyete uzanan ekip seride 1-0 öne geçti. İkinci maçta daha önce ligimizde de forma giymiş EMENES’in etkili oyunuyla baskıyı arttıran C9, durumu 2-0’a getirdi. Serinin üçüncü karşılaşmasında ormancısı River ve nişancısı Stixxay ile fark yaratan GoldenGuardians seride durumu 2-1’e getirdi. Bir sonraki haritada rakibine şans tanımayan C9, seriyi 3-1 kazanarak üst turda Gen.G ile eşleşti.

Daha Fazla League of Legends Haberi İçin Tıklayın

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir