League of Legends League of Legends Haberleri

Mystic, Afreeca Freecs’e transfer oldu

Son olarak LPL’de Team WE forması giyen Koreli nişancı Mystic, gelecek sezon için Afreeca Freecs ile anlaşma sağladı.

Team WE’nin bir süredir en önemli parçalarından biri olan Mystic, takımla Worlds Yarı Finali gördü. Burada xiye, Condi ve Ben gibi oyuncularla birlikte oynayan isim sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı. Mystic’in gelecek sezon LPL’de kalıp kalmayacağı soru işaretiydi. Bugün yapılan açıklamaya göre bu ihtimal ortadan kalktı. Ülkesine dönmek isteyen Mystic, LCK temsilcisi Afreeca Freecs ile anlaşma sağladı.

Koreli nişancı kariyerine ülkesinde başladı. Kısa bir süre CTU Revolt forması giydi ve ardından Jin Air Green Wings Stealths ile anlaşma sağladı. Burada TrAce ile birlikte oynadı. Ardından Jin Air Green Wings Falcons’a giye oyuncu burada da GBM’in takım arkadaşıydı. Bu serüvenin de son bulmasıyla ülkesinden ayrılan Mystic, Çin ekibi Team WE ile anlaşma sağladı. İlk olarak Team WE Akademi’de kısa bir süre ormancı rolünü üstlenen isim ardından as kadroda nişancı pozisyonuna geçti.

Team WE ile ilk mevsiminde önemli bir başarı elde edemeyen Koreli nişancı ikinci mevsiminde LPL’den düşme tehlikesi yaşadı. 2016 yılında 957, Condi ve Zero’yla anlaşan ekip yeni bie beşli kurdu ve başarılar geldi. Mystic, Team WE formasıyla bir Worlds Yarı Finali, bir MSI Yarı Finali ve bir LPL şampiyonluğu yaşadı.

Bakalım Mystic’li Afreeca Freecs gelecek mevsim neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir