League of Legends League of Legends Haberleri

NA CS ekiplerinden eUnited, Gilius ve Fox’u transfer etti

NA Yükselme Ligi’ndeki Team Liquid Academy’nin yerini satın alan eUnited, geçtiğimiz mevsim EU LCS takımlarından Schalke 04’te mücadele eden Fox ve Gilius’u transfer etti. ESPN’in haberine göre oyuncular, önümüzdeki mevsim NA CS’de mücadele etmek adına eUnited’ın Los Angeles’taki oyuncu evine taşınacak. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da NA LCS ve CS liglerinde farklı takımlar görmeye devam ediyoruz. Daha önce Counter-Strike, Call of Duty ve Gears of War sahnelerinde varlık gösteren eUnited, Team Liquid Academy’nin NA CS’deki yerini satın alarak Leauge of Legends sahnesine adım attı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Riot Games bir açıklama yaparak LCS’te oynayan organizasyonların Yükselme Ligi’ndeki takımların LCS’e çıkmasını engellemişti. Bu yıl Cloud9 Challenger takımı NA CS’yi domine etmiş ve rahat bir şekilde LCS’e yükselmeyi başarmıştı. Bugün yaptığımız haberde de belirttiğimiz üzere takım 2.5 milyon dolar gibi bir meblağa satıldı. Riot Games’in buradaki amacı, LCS takımlarının güçlü CS takımları kurarak kolayca para kazanmasını engellemekti.

İyi bir takımdaki en önemli parçaların ormancı-orta koridor oyuncuları olduğunu belirten eUnited’ın stratejik koçu Brokenshard, Gilius ve Fox’u seçmelerinin nedeninin bu olduğunu söyledi. Hali hazırdaki NA oyuncuları ile nasıl bir uyum gösterecekleri merak edilen oyuncular, geçtiğimiz mevsim EU LCS’te oynayan Schalke 04’te forma giymişti.

EU CS’de mücadele ettikten sonra SK Gaming’te oynayan Fox, takımın EU LCS Şampiyonluğu’nda büyük bir rol oynamıştı. Gilius ise daha önce çeşitli takımlarda forma giymiş, son olarak futbol kulübü Schalke 04’ün ormancısı olarak oynamıştı. Gilius ile ülkemiz takımlarından Victorious Ace de ilgilenmiş, hatta para konusunda dahi anlaşılmış, fakat oyuncunun lig tercihinden dolayı bu transfer gerçekleşmemişti.

eUnited’ın yönetim kadrosunda da tanıdık isimler bulunuyor. Daha önce Enemy’de görev alan Daniel “Clerkie” Clerke ile Dream Team menajeri Keaton Cryer, eUnited’ın menajerlik görevini sürdürecekken, takımın koçları ise eski NRG koçu Hermit ve Brokenshard olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir