League of Legends

NA CS’te finalin adı belli oldu: EUN-GCU

NA Challenger Series’ta yarı final serileri sonuçlandı. Alınan sonuçlar neticesinde eUnited ile Gold Coin United finale çıkan iki takım oldu.

NA CS’te geçtiğimiz hafta normal sezonun tamamlanmasının ardından bu hafta playoffların ilk ayağı olan yarı final karşılaşmaları oynandı. Yarı final ilk serisinde normal sezonun dördüncüsü Big Gods Jackals ile sezonu sadece bir mağlubiyetle zirvede bitiren eUnited karşı karşıya geldi. Beş maç üzerinden oynanan seride, üç oyunu da baskın bir şekilde kazanan EUN finale adını yazdıran ilk ekip oldu. Normal sezonda fırtına gibi bir görüntü çizen EUN’un performansı tam gaz devam ederken üçüncü oyunda üst koridor Cho’Gath ve orta koridor Morgana üzerinden kurduğu kompozisyon görülmeye değerdi. Ortalama 28 dakikada üç karşılaşmayı sonlandıran EUN, gerek makro gerekse mikro oyunda Big Gods Jackals’a haritayı adeta dar etti.

Ertesi gün oynanan ikinci yar final serisinde ise normal sezonun ikincisi Gold Coin United ile üçüncü Tempo Storm kozlarını paylaştı. Kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı seride, finale çıkacak takımı beşinci ve son oyun belirledi. İlk dört oyun itibariyle takımlar sırasıyla birbirlerine bariz üstünlükler kurup karşılaşmaları kapatırken beşinci oyun mücadelenin en üst seviyeye çıktığı karşılaşma oldu. Son oyunda geç aşamada Kog’Maw’ın hasarına dayanan bir kompozisyonla başlayan GCU, takım savaşına yönelik Orianna ve Sejuani seçimlerini yaptı. Tempo Storm ise nispeten hasarı daha sınırlı olan ve orta bölümde oyunu bitirebileceği seçimlere yönelerek Viktor ve Varus’u taşıyıcı olarak seçti. Mikro oyunda üstünlük kuran GCU, makro oyunda ise aynı etkiyi sağlayamadı. TS’nin oyuna tutunmasını sağlayan unsur, takımın makro oyunda gösterdiği direnç oldu. Uzayan oyuna paralel olarak skorların Kog’Maw’da kalması son karşılaşmanın GCU lehine bitmesini tayin etti.

Böylece, geçen sezonun ardından eUnited ile Gold Coin United bir kez daha finalde karşılaşmaya hak kazandı. Büyük final 28 Temmuz günü oynanacak ve Twitch üzerinden canlı yayınlanacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.