League of Legends League of Legends Haberleri

NA CS’te ilk gün mücadeleleri tamamlandı

Bu sezon oldukça önemli oyuncuların yer aldığı NA Challenger Series’ta, oynanan üç serinin ardından ilk gün mücadeleleri sona erdi. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile Imaqtpie, scarra, Voyboy gibi stream yıldızlarından oluşan bir takımın da yer alacağı duyurulan NA CS’te bu hafta oynanacak serilerin yarısı tamamlanmış durumda. Riot Games maçları herhangi bir platformdan yayınlamaması sebebiyle sosyal medya üzerinden oldukça fazla eleştiri aldı. Önümüzdeki günlerde bu eleştirilerin meyvesini vermesi ve mücadelelerin canlı yayınlanması bekleniyor. Günün ilk maçında geçtiğimiz sezon playoff’larda LCS’e yükselme mücadelesi veren Gold Coin United, Tempo Storm ile kozlarını paylaştı. İlk maçı yalnızca destek oyuncularının verdiği iki skorla tamamlayan TS, ikinci maçta da rakibini rahat bir şekilde devirerek lige galibiyetle başlamış oldu. GCU’da Fly, Santorin ve Madlife’ın performansları oldukça kötüydü diyebiliriz.

Günün ikinci karşılaşmasında Big Gods Jackals, CLG’nin akademi takımını rahat geçti. Takım halinde iyi bir performans ortaya koyan ekipte orta koridor Pekin Woof ile nişancı fabbbyyy’nin KDA’ları dikkat çekiciydi. Son karşılaşma ise günün en çok beklenen serisiydi. Yukarı koridorda Dyrus, ormanda scarra, orta koridorda Voyboy ve aşağıda Shiptur-imaqtpie beşlisiyle sahne alan Delta Fox, eUnited karşısında bozguna uğrayarak hayranlarını üzdü. Normal seçimlerle çıktığı ilk maçta sadece iki skor alabilen ve adeta ezilerek yenilen DFX, ikinci maçta nispeten farklı tercihler yaparak oyuna tutundu. Ormanda Warwick, orta koridorda Kassadin ve destek pozisyonunda Taliyah tercih eden ekip, yaklaşık 40 dakika süren mücadeleden mağlup ayrıldı ancak iyi bir görüntü çizdi. Scarra’nın ormanda DanDy’ye karşı mücadele ediyor olması da günün en çok konuşulan ve ilgi çeken olayı oldu.

NA CS’te ilk gün alınan sonuçlar, ikinci günün fikstürü ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Gold Coin United 0-2 Tempo Storm

Big Gods Jackals 2-0 CLG Academy

eUnited 2-0 Delta Fox

Yarın:

Big Gods Jackals – Tempo Storm

Delta Fox – CLG Academy

eUnited – Gold Coin United

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir