League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

Bahar Mevsimi’nin ardından liglere verilen MSI ve sezon arası dinlenme döneminin son bulmasıyla beraberd dünyadaki tüm ligler başladı. Heyecanla beklenen NA LCS 2017 Yaz Mevsimi de, oynanan 1. hafta 1. gün karşılaşmalarıyla resmen başlamış oldu.

İlk hafta ilk gün müsabakalarında gerek Counter Logic Gaming gerekse Immortals, serilerde 1-0 geriye düşmesine karşın rakipleri karşısında geri dönüşe imza atarak serilerini kazanan takımlar oldu. Serilerin kısa özeti şu şekilde:

Cloud9 1-2 Counter Logic Gaming

Serinin ilk oyununda kitle kontrolü olan Varus ve Orianna seçimleri C9’dan gelirken CLG ise ağırlıklı büyü hasarlı bir kompozisyon kurdu. C9 ormancısı Olaf’ın Lulu ultisiyle desteklenmesi birçok pozisyonda CLG arka saflarının dağılmasına ve takım savaşlarında zor dakikalar yaşamasına sebep oldu. Nitekim Varus ve Orianna’nın da efektiyle orta oyunda kontrolü ele geçiren C9, ilk oyunu kazanan taraf oldu. Takım savaşlarında başa baş giden serinin ikinci oyununda CLG adına farkı yaratan unsur alt koridora alınan Xayah ve Rakan ikilisi oldu. Gerek alt koridorda gerekse takım savaşlarında ikilinin sinerjisinden en üst düzeyde yararlanmayı başaran CLG, ikinci oyunu kazanarak seriyi eşitledi. Yaklaşık 55 dakika süren serinin üçüncü oyunu kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. C9’nın Ahri tercihi oyun boyunca gerekli efektifliği yaratamazken geç aşamada ön safta duracak tankın olmaması C9 adına yenilginin kaçınılmaz olmasıyla sonuçlandı. CLG, Gragas, Lee Sin ve Aurelion Sol gibi konum değiştiren şampiyonlarla harika bir uyum sağlayarak üçüncü oyunu aldı ve seriyi 2-1 kazandı.

Immortals 2-1 Phoenix1

İlk maçta Orianna ve Caitlyn seçimleriyle geç aşamaya dayalı hiper taşıyıcı kompozisyonu kurmayı tercih eden IMT, kompozisyonun gerekliliklerini uygulamada bir hayli sıkıntı çekti. Haritanın birçok yerinde rakibini ters pozisyonda yakalayan P1, oyunun büyük bölümünün kontrolünü elinde tutan taraf olarak galibiyete uzandı. Serinin ikinci oyunu ilk dakikadan itibaren çatışmanın yaşandığı; ancak skorun nispeten düşük olduğu bir oyun oldu. Renekton’un Kled karşısında güçlenmesini sağlayan IMT, Ahri’nin ve Bard’ın mobilliği sayesinde haritanın çeşitli yerlerinde skorlar elde etti. Rakip taşıyıcılar olan Orianna ve Caitlyn’e fırsat tanımayan IMT, seriyi eşitledi. Üçüncü ve son oyunda açıkta kalan Gragas’ı kilitleyen IMT, Caitlyn ve Orianna’yı taşıyıcı olarak seçti. Oyunun erken bölümünde Gragas’ın yaptığı bütün baskınlardan sonuç alınması ve bu skorların tamamen taşıyıcılara kalması oyunun P1 adına zora girmesine sebep oldu. P1 oyuncularının da mental olarak düşüş gösterdiği üçüncü oyunu rahat kazanan taraf IMT oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir