League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

Ligin bitmesine kısa bir süre kala, NA LCS’te 2017 Bahar Mevsimi 7. hafta mücadeleleri Team Liquid-Cloud9 ve FlyQuest-Phoenix1 serileri ile başladı. Oynanan iki mücadelede de üstün olan ekiplerin belirgin bir baskınlığı bulunurken, gecenin zaferle ayrılan tarafları C9 ve P1 oldu.

Karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

Team Liquid 0-2 Cloud9

Ligin son sırasında bulunan TL ve birincilik için mücadele eden C9 arasındaki mücadelenin kazananı C9 oldu. Acil olarak kötü gidişata müdahale etmek amacı ile Doublelift’i transfer eden TL, çözümün nişancı değiştirmek olmadığı bu mücadelede gördü. Serinin ilk maçında Lulu-Renekton ikilisini tercih eden TL’ye karşın C9 ise daha klasik takım savaşı odaklı, Jensen’in ellerinde Ahri’nin olduğu bir kompozisyon seçti. Karşılaşmanın ilk dakikalarını harika oynayan TL, her koridordan skor çıkarmayı başardı. Piglet’in Jensen’i 1v1’de öldürmesi oyuncuya büyük avantaj sağlarken, alt koridorda ise Jhin-Lulu ikilisi Ezreal-Karma ikilisinden daha iyi oynayarak skor çıkarmayı başardı. İlk 15 dakika boyunca 2k altın farkı yakalayan TL, bu avantajını kar topu yapamayınca takım savaşı ve makro anlamda çok daha üstün olan Cloud9’ın oyunu kontrol etmesine izin verdi. Makro anlamda geride kalan ve özellikle ejder çevresinde kötü kararlar veren TL, 26. dakikada kendi ormanında kaybettiği takım savaşının ardından hakimiyeti tamamıyla C9’a verdi. Cloud9 da karşılaşmayı 34. dakikada alt koridordan ilerleyerek bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçı ise TL için adeta bir hayal kırıklığıydı. C9’un Rengar, Ekko ve Camille tercihlerini görmesine rağmen Doublelift’in mobil olmayan Draven tercihi akıllarda büyük bir soru işareti bıraktı. Keza oyunun erken dakikalarında Draven pasifini yarılamak için alt koridora dört kişi baskın yapan C9, maçın ilk dakikasından itibaren kontrolü elinde tutan taraf oldu. Piglet, serinin ikinci maçında Ahri oynarken, bu karşılaşmada da takımının en iyisiydi. Pozisyon dışı kalan oyuncuları yakalamakta iyi olan TL, bu fırsatı bir noktadan sonra bulmamaya başladı. Makro oyunu kontrol eden TL’de Ekko, yan koridorların kontrolünde büyük bir öneme sahipti. 1-3-1’i iyi bir şekilde uygulayan C9, 25. dakikada Baron aldıktan sonraki takım savaşını da kazandı ve iki inhibitör açmayı başardı. TL ise 32. dakikada Contractz ve Jensen’i öldürdükten sonra Baron’a başladı fakat Ray, süper minyonlar ile üssü tek başına savunan Lulu’yu rahat bir şekilde öldürdü ve Işınlan kullanan Ekko ile maçı bitirerek seriyi 2-0 kazandı.

FlyQuest 0-2 Phoenix1

Üçüncülük mücadelesinde serinin ilk maçında FLY yine alışılmışın dışında Mordekaiser-nişancı, Maokai-destek gibi tercihler ile bir kompozisyon kurarken, P1’de ise GP-Ahri-Ezreal taşıyıcıları tercih edildi. Karşılaşmanın ilk dakikaları oldukça eşit geçerken, oyun bir süre karşılıklı takaslarla devam etti. FLY ekibi bütün olarak daha iyi hareket ederken, maçın kırılma anı takımın 26. dakikadaki Ejder kararıydı. Alev ejderine başlayan FLY, rakibinin pozisyonlanmasını ciddiye almadı ve buradan 4 skor verdi. P1 ekibi bu skorlardan sonra Baron aldı ve oyunun hakimiyetini tamamıyla üstlendi. Güçlendirme ile üç inhibitörü de açan ekip, takım savaşlarını da oldukça iyi oynayarak maçı tamamladı ve seride 1-0 öne geçti.

Serinin ilk maçında yine belirli bir süre mücadele eşit gitmesine rağmen ikinci karşılaşma çok daha tek taraflı bir maç oldu. Meteos’un Elise tercihi ile erken oyunu domine ettiği maçta FLY ise yine alışılmış seçimlerin dışında uzun zamandır görmediğimiz Anivia ve yine Shaco tercihlerinde bulundu. İlk 20 dakikada sadece 1 skor veren P1’da Meteos adeta oyunun hakimiydi. Fakat FLY yine de 22. dakikada bir ninja Baron almayı başardı. Buna rağmen güçlendirmeyi kullanamayan ekip, P1’in yavaş ve metodik oyununa karşı çare üretemedi ve karşılaşmanın geri kalanında defans yapmak zorunda kaldı. 37. dakikada Baron aldıktan sonra üç inhibitörü de açan ekip, güvenli bir şekilde oynayarak maçı bitirdi ve seriyi 2-0 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir