League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 2. hafta 2. gün

Dört seri, on maçın oynandığı NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 2. hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı.  Ligin namağlup ekibi Cloud9, Immortals ile karşılaşırken, Phoenix1 ve henüz galibiyeti bulunmayan Team Envy takımları kozlarını paylaştı. Günün diğer maçları çekişmeli anlara sahne oldu. TSM, Team Liquid’e karşı, Echo Fox da Team Dignitas’a karşı zorlanarak da olsa galip gelmeyi başardı. Karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

Immortals 0-2 Cloud9

Cloud9’ın favori olarak çıktığı serinin ilk maçına Contractz damgasını vurdu. Orta koridorda Kha’zix baskınıyla ilk kanı almaya çalışan Immortals, başarılı ormancının olay yerine tam zamanında gelişiyle ikide iki verdi ve Orianna oynayan Jensen bir anda öne geçmiş oldu. Özellikle üst ve orta koridorda baskı kuran Contractz, takım arkadaşlarının koridorlarını kazanmasına yardımcı oldu ve Cloud9, 27 dakika süren mücadeleden, sadece üç skor vererek, galibiyetle ayrılmayı başardı. Jensen’in 8-1-4’lük Orianna performansı da gözlerden kaçmadı. Serinin ikinci maçında da ormancı farkı sonuca etki etti. Seçim yasaklama ekranında Syndra alan Jensen’e karşı Fizz seçen Pobelter etkili bir oyun çıkaramadı. İlk maçta Kha’zix ile etkisiz olan Dardoch, bu kez Lee Sin tercih etti. İlk baskınını üst koridora atan ormancı, burada yaptığı büyük hata ile ilk kanın Impact’e gitmesine sebep oldu. Kha’zix oynayan Contractz ise bu maça da damgasını vurdu ve takımının savaşlardan üstün çıkmasında etkili oldu. Sneaky’nin etkili Ashe ultilerinin göze çarptığı maçtan galibiyetle ayrılan taraf, Baron ve Kadim Ejderi de aldıktan sonra oyunu bitiren Cloud9 oldu.

Phoenix1 2-0 Team Envy

Ligde henüz galibiyeti olmayan Envy ile Phoenix1’ın karşılaştığı günün ikinci serisi heyecanlı anlara sahne oldu. İlk maçta Team Envy tarafında Varus oynayan Apollo ve Corki seçiminde bulunan Ninja oyun başında etkili oldu. Ancak daha sonra ipleri eline alan Phoenix1 ekibinde Inori tüm koridorlara baskın yaptı ve takım arkadaşlarını öne geçirdi. Kha’zix tercihinde bulunan başarılı oynuncu, rakip ormancı LirA’nın da oyundan düşmesine sebebiyet verdi. Kadim Ejder’i aldıktan sonra alt ve orta koridorlardan baskı kuran Phoenix1, takım savaşını kazandı ve oyunu bitirmeyi başardı. Ryu Orianna ile 4-0-6’lık bir performans gösterirken, Nami oynayan Adrian Kefaret ile skor alma başarısı gösterdi. Seraph’ın topa ad Kennen, zig’in Jayce seçtiği serinin ikinci maçında ormancılar etkili oldu. LirA’nın Lee Sin ile iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen, maçı resmen domine eden kişi Rek’sai tercihi ile Inori oldu. İlk maçta da etkili olan başarılı ormancı, 9-0-4’lük bir performans ortaya koyduğu ikinci maçı tek başına taşıdı diyebiliriz. Ryu ve Arrow’un skor alamadan bitirdiği serinin ikinci maçı 26 dakika sürdü ve son takım savaşını kazanarak Nexus’u alan Phoenix1’ın galibiyetiyle sonuçlandı.

Team SoloMid 2-1 Team Liquid

Üç maç süren serinin ilk maçında ormancılar Kha’zix ile Rengar almayı başardı ve böylece metanın en güçlü iki ormancısını karşılıklı izleme şansı elde ettik. Oyun başı alt koridorda çıkan ikiye iki savaşta ilk kan Zyra ile Biafrost’a gitti. Bir o tarafa bir bu tarafa gidip gelen maçta Lourlo’nun etkili Nautilus performansı yeterli olmadı ve Bjergsen ile Wildturtle’ın domine ettiği müsabakadan galibiyetle ayrılan taraf TSM oldu. Kadim Ejder’i alan rakibine karşı Ryze ultisi ile backdoor atan ekip Nexus’u düşürmeyi başardı. İkinci maçta ise bambaşka bir Team Liquid izledik. Syndra alan Bjergsen karşısına Ekko seçen Goldenglue etkili bir oyun çıkardı. İlk maçta pek bir varlık gösteremeyen Reignover da Kha’zix aldığı bu maçta kendini buldu ve başarılı bir maç geçirdi. İkinci kez almak için yöneldiği Baron etrafında girdiği savaşı kazanan Team Liquid, 42 dakika süren mücadeleden galibiyetle ayrıldı ve seri üçüncü maça uzadı. Son maçta seçim yasaklama ekranında Bjergsen’in Azir tercih ettiğini gördük. Başa baş giden ve çok az skorun çıktığı maçta TSM 37. dakikada Kadim Ejder’i kesmeyi başardı. Daha sonra 44. dakikada Baron güçlendirmesini de alan ekip, kurduğu baskı ile maçtan galibiyetle ayrıldı.

Team Dignitas 1-2 Echo Fox

Serinin ilk maçı Dignitas’ta Chaser’ın alt koridor baskınıyla başladı. Buradan dört asist ile ayrılmayı başaran yetenekli ormancı bu üstünlüğünü iyi kullanmayı da bildi ve Ssumday ile Keane’in de etkili performanslarıyla Dignitas ilk maçtan üstün ayrıldı. Mücadelenin 30. dakikasında üst koridordan baskı kuran ekip, Nexus’u düşürmeyi başardı ve temiz bir galibiyet aldı. Serinin ikinci maçının seçim yasaklama ekranında Looper’ın Swain, Froggen’ın ise Cassiopeia karşısına Twisted Fate seçtiğini gördük. Alt koridorda ise Ashe – Miss Fortune ikilisini tercih eden Echo Fox, maçı domine etmeyi başardı. Üç koridordan da baskı kuran ve Baron güçlendirmesini aldıktan sonra tüm inhibitörleri indirmeyi başaran ekip, 49 dakika süren mücadeleden galibiyetle ayrıldı ve seri üçüncü maça uzadı. Keith’in 7-0-8’lik Ashe performansı gözlerden kaçmadı. Serinin üçüncü ve son maçında Froggen’ın Ryze karşısında, favori şampiyonu Anivia’yı aldığını gördük. 20. dakikada Baron’a yönelen Echo Fox, burada son vuruşu Froggen’ın yapmasıyla güçlendirmeyi aldı ve çıkan takım savaşını da kazanarak 24. dakikada maçı bitirmeyi başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir