League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde ikinci finalist TSM oldu

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi Yarı Final ikinci serisinde FlyQuest ile karşılaşan Team SoloMid, rakibini üç galibiyetle geçerek finalde Cloud9 ile karşılaşmaya hak kazandı.

Ligi birinci sırada bitirerek C9 ile birlikte yarı finalde başlama şansı elde eden TSM, çeyrek finalde CLG ile oynadığı oldukça çekişmeli seriden galip ayrılan FLY ile karşı karşıya geldi. Beş maçlık seride FLY’ya galibiyet fırsatı vermeden üç maçı da kazanan TSM finalde C9 ile karşılaşacak. Serinin ilk maçına kötü başlayan ve takım savaşlarında istediklerini yapmakta zorlanan TSM için oyunun dönüş anı yirmi yedinci dakikada aldıkları Baron oldu. Erken oyunda girdikleri takastan istediklerini alamayan TSM, Baron güçlendirmesini etkili kullanarak yaptığı kuşatmalarla kuleleri yıkarak oyunu domine etti ve otuz ikinci dakikada maçtan galip ayrıldı. İlk maçın aksine serinin ikinci maçında daha rahat bir maç geçiren TSM, Svenskeren’in başarılı Lee Sin performansıyla FLY’ı sindirdi. Makro oyunu kusursuz oynayan ve Hauntzer’le birlikte Svenskeren’in takım savaşlarında çıkardığı yüksek hasarla oyunu kontrol eden TSM, otuz ikinci dakikada aldığı katliamla serinin ikinci maçından da galip ayrıldı.

Serinin üçüncü maçında son kozlarını vadiye süren FLY, ilk kanı almasına ve iyi bir erken oyun geçirmesine rağmen makro oyunlarda sıkıntı yaşadı. TSM’in yaptığı rotasyonlara cevap vermekte zorlanan FLY kaybettiği kulelerle birlikte harita hakimiyetini de TSM’e kaptırdı. Takım savaşlarında Hauntzer ve Bjergsen’i durdurmayı bir türlü başaramayan FLY için TSM’in yirmi sekizinci dakikada aldığı Baron oyunun sonu oldu. Baron güçlendirmesiyle alt koridordan kuşatma yapan TSM,  aldığı dört skorla birlikte otuz birinci dakikada Nexus’u yıkarak finale yükseldi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir