League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi MVP’si Arrow oldu

Daha önce LCK ekiplerinden KT Rolster’da oynayan ve 2017 sezonu öncesi NA LCS ekiplerinden Phoenix1’a transfer olan Arrow, 2017 Bahar Mevsimi MVP’si seçildi. Oyuncu 96 puan toplarken, ikinci sırada 85 puanla Hauntzer, üçüncü sırada ise 63 puan ile Bjergsen yer aldı.

Batı League of Legends dünyasının en çekişmeli ligi olan NA LCS, bu yıl büyük yatırımcıların sahneye adım atması ve sansasyonel transferlerin gerçekleştirilmesi ile çok daha çekişmeli ve yıldızlarla dolu bir lig oldu. Bu yıl ilk defa LCK’nin yıldız isimlerinin NA LCS’i tercih ettiğine şahit olduk. Bu oyunculardan birisi de Arrow’du. Geçtiğimiz yıl ligden düşme tehlikesi yaşayan fakat Ryu-Arrow ikilisinin transferi ile zirveye oynayan Phoenix1, mevsimi de üçüncü bitirmeyi başarmıştı. Takımın başarılı nişancısı Arrow da NA LCS 2017 Bahar Mevsimi MVP’si seçildi.

Mevsimi 5.3 KDA ile bitiren oyuncu, LCK’deki istikrarlı performansını NA LCS’te de sürdürmeyi başardı. Genellikle lige gelen Koreliler’in alışma sürecinde zorlandıklarını ve potansiyellerini Vadi’ye yansıtamadığını görüyoruz. Fakat Arrow, P1 ile çıktığı ilk maçtan itibaren yıldız bir nişancı performansı sergiledi ve takımının galibiyetlerinde büyük rol oynadı. %70.7 skor katkısı ile nişancılar arasında birinci, tüm ligde ise altıncı olan oyuncu, dakika başına çıkarılan ortalama hasar istatistiğinde de zirvede bulunuyor.

Birçok League of Legends seyircisi Arrow’un bu ödülü hakkı ile kazandığını düşünmesine rağmen TSM’in üst koridor oyuncusu Hauntzer’ın daha etkili ve daha iyi bir MVP adayı olduğunu düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Oyuncu da Twitter’dan bir açıklama yaparak Hauntzer’ı çok sevdiğini ve ödülü hak ederek kazandığını belirtti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir