League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde ilk finalist Cloud9 oldu

Yarı finalde Phoenix1 ile karşı karşıya gelen Cloud9, rakibini 3-0 ile rahat bir şekilde geçerek finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Ligi ikinci sırada bitirerek TSM ile birlikte yarı finalden başlama şansı elde eden iki ekipten biri olan Cloud9, çeyrek finalde Dignitas’ı eleyen Phoenix1 ile kozlarını paylaştı. Beklenildiği gibi rahat bir galibiyet alan C9, NA LCS 2017 Bahar Mevsimi finaline yükselerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmayı başardı. İlk maçta takım halinde iyi bir performans gösteren ekip, Jensen’in LeBlanc karşısına Kassadin alarak yıldızlaştığı mücadeleyi 34 dakikada bitirdi ve seride durum 1-0’a gelmiş oldu. Yine ormanda Kha’zix oynayan Contractz’ın da etkili bir oyun ortaya koyduğu belirtmekte fayda var. Diğer iki maçta da performansını koruyan başarılı ormancı serinin yıldızı olmayı başardı. Yarı final ilk serisinin ikinci mücadelesinde Cloud9’da Impact’in yerini Ray aldı. Tank şampiyonları daha iyi oynayan Impact, Jarvan seçimi yapılan takımda bir maçlığına yedeğe çekildi. Orman ve üst koridorda ele geçirilen üstünlükle maçı kapatan C9, yine yaklaşık 34 dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı.

Serinin son maçında toparlanması beklenen Phoenix1, bunun aksine iyice kontrolsüz bir oyun ortaya koydu ve rakibine üçüncü maçı adeta hediye etti. 25 dakikada 18 skor alıp yalnızca 3 skor veren C9, bu galibiyetle finale yükselmeyi başardı ve rakibini beklemeye koyuldu. Bu gece 23:00’te oynanacak TSM-FlyQuest serisiyle diğer finalist belirlemiş olacak. NA LCS 2017 Bahar Mevsimi şampiyonu ise 23 Nisan‘da oynanacak final müsabakasının ardından belli olacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir