League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’nin üçüncüsü Phoenix1 oldu

2017 Bahar Mevsimi’nin iki sürpriz ekibinin mücadelesini kazanan Phoenix1 oldu ve takım, FlyQuest’i 3-2 ile geçerek NA LCS üçüncülüğünü elde etti. Kanada’da düzenlenen karşılaşmanın sonucuna göre Phoenix1 50 Şampiyonluk Puanı’nın sahibi oldu.

Geçtiğimiz yıl ligden düşmemek için mücadele veren Phoenix1, 2017 Sezonu’na üç önemli transfer yaparak başlamıştı. Destek rolüne Immortals’tan Adrian’ı getiren takım, orta koridoruna H2K’den ayrılan Ryu’yu ve nişancı pozisyonuna ise LCK’nin en iyi saldırı gücü taşıyıcılarından olan Arrow’u transfer etmişti. Mevsime oldukça iyi başlayan ve takım olarak performansını arttıran ekip, iki defa kadro değişikliğine gitmek zorunda kaldı. Inori’nin ailevi problemlerinden dolayı Meteos ile maçlara çıkan P1, destek rolündeki Adrian ile yollarını ayırdı ve çaylak oyuncular Shady ile Stunt’ı rotasyona kattı. Mevsim finallerinde önce Team Dignitas ile karşılaşan P1, rakibini rrahat bir 3-0 ile geçmişti. Takım, ne yazık ki Yarı Final mücadelesinde Cloud9’a karşı koyamadı ve elendi.

FlyQuest ise bu mevsim NA LCS’in flaş takımıydı. Herkesin ligden düşeceğini tahmin etmesine rağmen özellikle Hai’nin büyük katkısı ile lige fırtına gibi başlayan ekip, diğer takımların makro anlamda kendilerine yetişmesi performansında dalgalanmalar yaşadı. Ekip, mekanik olarak ligin en kötü takımı olarak gösteriliyordu. Hai, Balls ve Lemonnation’ın tecrübesi ağır bastı ve ekip mevsim finallerine kalmayı başardı. Çeyrek Final eşleşmesinde Counter Logic Gaming’i 2-0’dan gelerek 3-2 eleyen ekip aynı başarıyı Yarı Final’de Team SoloMid karşısında gösteremedi.

Baktığımızda üçüncülük karşılaşmasına çıkmanın iki takım için de büyük bir başarı hikayesi olduğunu görüyoruz. İki takım arasındaki mücadele seri boyunca başa baş geçse de, her maçta avantajı eline alan takım bırakmadı ve karşılaşmayı kazandı. FLY’da Altec ülkesi seyiricisi önünde oynamanın verdiği özgüven ile üstün bir performans sergilerken, P1’de Arrow ve Inori’nin oyunları takıma galibiyeti getirdi.

FlyQuest’i 3-2 ile mağlup eden Phoenix1, 50 Şampiyonluk Puanı’nı da hanesine yazdırarak 2017 Yaz Mevsimi sonunda Worlds’e gitmek adına önemli bir avantaj yakaladı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir