League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde playoff eşleşmeleri belli oldu

Yapılan yatırımlar ve transferler ile çok daha çekişmeli bir lig haline gelen NA LCS’te 2017 Bahar Mevsimi dün oynanan mücadeleler ile tamamlandı. Ligin ilk iki sırasını Team SoloMid ve Cloud9 oluştururken, mevsim finallerine kalan ekipler ise Phoenix1, Counter Logic Gaming, FlyQuest ve Team Dignitas oldu.

Yeni kurulan NA LCS ekiplerinin performansını toparlaması uzun bir zaman alsa da geçtiğimiz mevsim finalini oynayan Team SoloMid ve Cloud9, 2017 Bahar Mevsimi’nde de güçlü performans sergilemeye devam etti. Team SoloMid, Doublelift yerine WildTurtle ile mevsime başladıktan sonra her hafta oyununu daha iyi bir seviyeye taşıdı ve lig aşamasını birinci bitirmeyi başardı. Tıpkı TSM gibi kadrosunda sadece bir değişikliğe giden Cloud9 da koç Reapered’ın etkisini arttırması ile ikinci sıraya yerleşti.

Çeyrek finallerin ilk eşleşmeleri Phoenix1-Team Dignitas ve Counter Logic Gaming-FlyQuest şeklinde gerçekleşti. Lige kötü bir şekilde başlamasına rağmen klasik bir şekilde performansını toplayan CLG, nispeten zayıf görülen FLY ile yarı finale yükselmek için mücadele edecek. Öte yandan NBA ekibi Philadelphia 76ers tarafından satın alınan Team Dignitas ise yaptığı transferler ile adından söz ettirmiş, fakat yeni kurulan her kadro gibi takım da aynı problemleri yaşamak zorunda kalmıştı. DIG’in rakibi P1 de geçtiğimiz mevsim takımın en zayıf rolleri olarak gösterilen orta koridor ve nişancı rollerine iki Koreli’yi adapte ederek büyük bir başarı yakaladı ve 2017 Bahar Mevsimi’ni 3. sırada bitirdi. DIG-P1 serisinin favorisi P1 olarak görülüyor, fakat DIG’in sürpriz yapma ihtimali azımsanacak gibi değil.

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi Çeyrek Final mücadeleleri 8-9 Nisan tarihinde oynanacak. Yarı Final eşleşmeleri bir hafta sonra, 15-16 Nisan’da oynanacak ve Final ise Vancouver’da 23 Nisan’da düzenlenecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir