League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Kış Mevsimi 3. hafta 1. gün

İddialı kadroların kurulduğu NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 3. hafta karşılaşmaları başladı. İlk gün Immortals-Phoenix1 ve Team Envy-Team Liquid serileri oynanırken, zaferle ayrılan taraflar P1 ve NV oldu. 

Flame ve Dardoch’u kadrosuna kattıktan sonra iddiasını büyüten IMT, problemler yaşamaya devam ediyor. Üst koridor-orman sinerjisini çok fazla Vadi’ye yansıtamayan ekip, 3. haftanın açılış maçında da P1 karşısında çok fazla varlık gösteremedi. Öte yandan Piglet ve ReignOver’la geçtiğimiz yıldan daha iddialı bir konuma gelen TL de sezonun en kötü serilerinden birini oynayarak NV’ye 2-0 yenildi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Immortals 0-2 Phoenix1

Serinin ilk maçında iki takımdan da birçok hata izledik. Oyunun erken dakikalarında Dardoch alt koridora odaklanırken, orta koridorda Ryu’ya yardıma gelen Inori, Cassiopeia’nın Viktor karşısında ezici bir üstünlük kazanmasını sağladı. Harita rotasyonları konusunda P1 rakibinden daha iyi iş çıkartırken, karşılaşmada avantaj birçok kez el değiştirdi. Üstün olmasına rağmen pozisyon dışı yakalanan ve IMT’ye ayrık ittirme konusunda fırsat tanıyan P1, Baron’un arkasındaki çalıda pusu kurduktan sonra 3 IMT üyesini öldürdü ve maçın kontrolünü tekrar ele geçirdi. Baron’u alan ve ardından Kadim Ejder’i öldüren P1, orta koridorda inhibitör açmaya çalışan IMT’yi kovaladı ve 3 skor çıkardı. Orta koridordan ilerleyen P1 ise 55. dakika süren mücadeleyi bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maç ise ilk maça nazaran çok daha fazla P1’in kontrolünde geçti. İlk dakikalarda haritada hareket konusunda daha efektif bir IMT izledik. Elde ettiği avantajların sonunda kule kuşatmaya çalışan fakat Olleh ya da Pobelter’ın pozisyon dışı kalması yüzünden P1’e sürekli skor veren takım, üst koridorda Cody Sun’ın tek başına yakalanmasının ardından oyunun kontrolünü tamamıyla kaybetti. Cody Sun’ın Ziggs seçimi Kha’Zix ve Maokai karşısında çok basit bir şekilde erirken, 36. dakikada Baron güçlendirmesini alan P1, üç inhibitörü de açmayı başardı. Ardından Kadim Ejder alan ekip, ayakta kalan son yapı olan Nexus’u da yıkarak seriyi 2-0 kazandı.

Team Envy 2-0 Team Liquid

Serinin ilk maçında NV’nin üst koridora, TL’nin ise alt koridora erken oyunda odaklandığını gördük. 4 kişi ile Lourlo skorunu alan NV’ye karşın TL, Olaf+Shen kombosu ile pozisyon aradı ve skorlar buldu. TL’nin en büyük hatası ise Olaf-Shen ikilisinin takım savaşlarında takımın taşıyıcılarından çok uzakta olması ve Goldenglue-Piglet ikilisini koruyamamasıydı. NV’de ise Ninja Corki ile harika bir oyun ortaya koyarken, maçın kırılma noktası NV’nin TL’nin kırmızı güçlendirmenin bulunduğu ormandaki takım savaşı zaferiydi. Goldenglue burada NV’nin 4 oyuncusu kırmızı güçlendirmenin duvarları arasında sıkışmasına rağmen Orianna ultisi kullanmaması, NV’nin 4 skor alıp 1 skor vermesi ile sonuçlandı. Bu noktadan sonra Baron güçlendirmesini alan takım, haritayı tamamıyla kontrol etti. 39. dakikada karşılaşma sonlanırken, Team Envy seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada ise Seraph için Jayce tercihi yapan NV, oyuncuyu ayrık ittirmede kullanacaklarını yasaklama ekranında belirtti. Yine Corki seçiminde bulunan NV’ye karşın TL yine Olaf-Shen kombosu ile takım savaşlarında etkin olmaya çalıştı. İlk maçın aksine bu maçta NV ilk skorunu alt koridordan, TL ise üst koridordan buldu. Jayce üst koridorda Shen’e karşı ciddi bir üstünlük kurarken, alt koridorda ayrık ittirme yaparken birçok kez yakalandı ve öldü. 26. dakikada Shen-Olaf ile Jayce’i öldüren TL, NV’nin Baron güçlendirmesini almasını engellemeyemedi. Baron aldıktan sonra üç inhibitörü de açan takım, 33. dakikada karşılaşmayı tamamlayarak seriyi 2-0 kazandı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir