League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 5. Hafta 3. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin beşinci haftası, üçüncü gün oynanan dört seriyle tamamlandı.

Beşinci haftanın son gününde, zirve yarışındaki Immortals ile karşılaşan Phoenix1, yükselen performansını IMT karşısında da sürdürerek haftayı iki galibiyetle kapattı. Öte yandan, Counter Logic Gaming ise Team Liquid’i geçerek liderlik koltuğuna tek başına oturdu.

Günün özeti şu şekilde:

Phoenix1 2-1 Immortals

Üçüncü oyuna uzayan seride, ilk oyunda baskın bir performans ortaya koyan taraf IMT olurken ikinci oyunda bu durum tam tersine döndü. Dominant bir performansla rakibine adeta şans tanımayan P1, ormancısı MikeYeung’un Nidalee ile yıldızlaştığı oyunda rakibini sürklase etti. Serinin son oyunu, mikro anlamda her iki takım adına yakın ilerlese de oyunun kaderini makro oyun tayin etti. İkinci oyuna damga vuran MikeYeung, üçüncü oyunda da son derece aktif bir performans gösterdi. Ormancısından aldığı destekle takımının bir numaralı hasar kaynağı olan Ryu-Corki, son oyunda takımının yıldızı oldu. Son oyunda gerek ikiye iki, üçe üç savaşlar başa baş geçse de P1’nın makro oyun performansı galibiyeti getirdi.

FlyQuest 2-1 Echo Fox

Günün ikinci serisi de üç maça uzadı. Her iki ekibin de takım savaşına yönelik kompozisyon oluşturduğu ilk oyun, iki takım adına da kıran kırana bir mücadaleye sahne oldu. Karşılaşmanın sonucunu ise ufak nüanslar belirledi. Hai’nin Corki’sine hasar fırsatı tanımayan FOX, ilk oyunda galibiyete uzandı. İkinci oyunda yaşananlar da ilk oyundakine benzer şekilde gelişti. Karşılaşma genelinde altın üstünlüğünü elinde tutan FOX, FLY’ın Baron girişimine engel olamayarak önce Nashor’u sonra ise oyunu kaybetti. Son karşılaşmada açıkta kalan Zac’i alan ve uyumları harika olan şampiyonlarla takım savaşı kompozisyonuna giden FLY, orta oyunda eline geçirdiği kontrol sayesinde seriyi 2-1 ile kapattı.

Team Envy 2-1 Team Dignitas

Orianna topunu içeriye taşıyarak dışarıdan Jhin’in hasarıyla desteklenecek bir takım seçimine giden DIG, uzun süre kontrolü altında tuttuğu ilk oyunu adeta rakibine hediye etti. Üst koridorda üç DIG üyesini katleden NV, hemen ardından giriştiği Baron sonrasında orta koridordan kuşatma yaparak DIG’in hediyesini geri çevirmedi ve seriye galibiyetle başladı. İlk oyundaki üstün performansını ikinci oyuna da taşıyan DIG, aynı hataları tekrar etmeyerek dominant bir mikro&makro performansıyla seriyi üçüncü oyuna uzattı. Her şeyin belirleneceği son oyuna ilk dakikalarda Cassiopeia’nın ikide ikisiyle başlayan taraf DIG olurken oyun sonu zafer ekranını gören takım NV idi. NV’nin bütünüyle hasara dayanan ve koridorları güçlü şampiyon seçimleri galibiyetin anahtarı oldu. NV’nin oyun boyunca gösterdiği agresif oyun tarzı rakibinin oyun yapma imkanını kısıtlarken haritanın kontrolünü de ellerine geçirmesini sağladı.

Team Liquid 0-2 Counter Logic Gaming

Haftanın son serisinde makro oyunda ne yapmayı bilen CLG ile makro oyunda büyük sıkıntıları bulunan TL kozlarını paylaştı. İlk oyunda nispeten rakibine direnç gösteren TL, ikinci oyunda ise adeta döküldü ve 29 dakika süren oyunda sadece iki skor elde edebildi. Seri boyunca takım olarak istediklerini yapan CLG, nispeten kolay bir seri galibiyetiyle liderlik koltuğuna da oturmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir