League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 6. Hafta 3. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin altıncı hafta, üçüncü gününde DIG-P1, C9-IMT, FOX-NV ve TSM TL karşılaşmaları oynandı.

Kıran kırana karşılaşmaların olduğu üçüncü günde TSM-TL karşılaşması hariç bütün seriler uzarken, TSM-TL karşılaşmasından galibiyetle ayrılan takım TSM oldu.

Dignitas 2-1 Phoenix1

DIG ile P1’ın kozlarını paylaştığı ilk karşılaşmada, DIG’ın ormanda yaptığı Nunu ve alt koridorda Kalista-Bc gibi efektif seçimleri oyunda fark yarattı. Takım savaşlarıyla birlikte, harita görevlerini de kusursuz takip eden DIG rakibine zor dakikalar yaşatırken P1 serinin ilk maçında oyuna tutunmayı başaramayarak henüz 23. dakikada oyundan mağlup ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşmasında P1’ın Nidalee ve Corki seçimleriyle oluşturduğu dürtme kompozisyonuna karşı DIG oldukça agresif ve kırılgan bir kompozisyon oluşturmayı tercih etti. Kıran kırana süren mücadelede DIG takım savaşlarından yenik ayrılmasına rağmen gösterdiği gayretle oyuna tutunmaya çalıştı fakat mikro ve makro oyunu iyi oynayan P1 aldığı Baron güçlendirmesiyle birlikte sistematik olarak kuleleri ve inhibitörleri düşürdü. P1’ın yaptığı son kuşatmayı püskürtmeyi başaramayan DIG’ın 3 skor vermesiyle P1 durumu beraberliğe taşıdı.

Nunu ile oldukça efektif oyunlar yapan DIG serinin son maçında da tercihini bu yönde kullandı. Erken oyunda çok fazla skorun çıkmadığı karşılaşmada objektifler konusunda daha proaktif davranan DIG altın farkını açmayı başardı ve bu başarısını orta oyuna da taşıyarak P1 karşısında büyük bir avantaj elde etti. 30. dakikada Başlayan takım savaşı P1’ın katliama uğramasıyla sonuçlanınca seriden galip ayrılan takım DIG oldu.

Cloud9 1-2 Immortals 

İlk karşılaşmada yüksek hasar potansiyeline ve ağır kitle kontrole yönelik takım kompozisyonu kuran C9’a karşı IMT daha kontrollü ve tank kompozisyonu kurarken bu kompozisyona oyunun ileri aşamalarında oldukça güçlü bir taşıyıcı olan Kog’Maw’ı ekledi. Erken oyunda hasar potansiyelini iyi değerlendiren C9 başlattığı savaşlardan skorla ayrılarak kazandığı avantajı oyunun geç aşamalarına da taşımayı başardı. C9’ın harita üzerinde yaptığı rotasyonlara geç cevap veren IMT oyuna tutunmakta zorluk çekerken IMT kuleleri sistematik olarak düşürerek harita hakimiyetini de tamamen eline aldı. 36. dakikada başlayan kuşatma savaşında 4 skor çıkan C9 serinin ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

İkinci karşılaşmada alt koridora yönelik ağır baskı yapan IMT çıkardığı skorlarla birlikte C9 alt koridorunu oyundan düşürdü. Alt koridorda yaptığı başarılı baskıyı diğer koridorlara da taşıyabilen IMT oyunun iplerini eline alarak harita üzerinde C9’a yapacak bir şey bırakmadı. Oyuna tutunmaya çalışan ve bir nebzede bunu başaran C9’ı bitiren en büyük faktör yine kendiler ve verdikleri yanlış kararlar oldu. C9’ın yanlış kararlarını cezalandırmakta tereddüt etmeyen IMT anında Baron ya da kule gibi objektiflere yönelerek oyundaki üstünlüğünü pekiştirdi. 36. dakikada aldığı dört skorla oyunu bitiren IMT aynı zamanda rakibine 15 k kadar altın farkı açtı.

Oldukça çekişmeli bir mücadelenin yaşadığı son karşılaşmada iki takım da puan için oldukça istekliydi. Başa baş süren mücadelenin kırılma anı 36. dakikada orta koridorda başlayan takım savaşı oldu. Başlayan savaşta 4 skor alan IMT, Nexus’a yöneldi ve maçtan galip ayrıldı.

Echo Fox 1-2 EnvyUs

20. dakikaya kadar nispeten sakin süren karşılaşmada Baron’un vadiye inmesiyle başlayan takım savaşında baron güçlendirmesiyle birlikte 3 skorla ayrılan FOX oyuna ağırlığını koyarak NV’nin bütün kulelerini yıktı. Kendi üssüne sığınmaktan başka çaresi olmayan NV. FOX’un 31. dakikada yaptığı son kuşatmada herhangi bir savunma göstermeyerek serinin ilk maçından mağlubiyetle ayrıldı.

İkinci karşılaşmada daha agresif oyun tarzı sergileyen ve doğru rotasyonlar yapan NV FOX üzerinde oluşturduğu baskıyı oyun boyunca sürdürdü. İlk maçın aksine makro oyunu daha iyi oynayan NV altın farkını da açarak FOX’u iç kulelere hapsetmeyi başardı. Yaptığı kuşatmalarla 3 inhibitörü de açan NV son takım savaşında aldığı 3 skorla birlikte oyunu sonlandırarak durumu 1-1’e getirdi.

İlk 15 dakikada skor çıkmadığı karşılaşma oyun boyunca oldukça sakin sürdü. Takım savaşından kaçınan ve harita görevlerine ağırlık veren NV düşürdüğü kulelerle birlikte altın farkını açarak rakibinin önüne geçmeyi başardı. Yaptığı doğru rotasyonlarla FOX’un bütün kule ve inhibitörlerini düşüren NV maçtan galip ayrılan taraf oldu.

Team SoloMid 2-0 Team Liquid

Günün son karşılaşmasında dengeli bir takım kompozisyonu oluşturan TSM’e karşı TL kitle kontrol odaklı bir takım kompozisyonuyla cevap verdi. Skorda geri olmasına rağmen alışıla geldiği üzere makro oyunu iyi oynayan TSM ardaki altın farkının açılmasına izin vermedi. 30. dakikada başlayan takım savaşında Bjergsen’in Syndra’yla çıkardığı yüksek hasarla savaş TSM lehine sonuçlanırken bu andan itibaren oyunun hakimiyeti de TSM’e geçti. Oldukça kontrollü bir oyun sergileyen ve doğru kararlar veren TSM 33. dakikada aldığı katliamla serinin ilk maçından galip ayrıldı.

İkinci maçta oyuna oldukça hızlı ve hırslı başlayan TL aldıkları skorlarla TSM üzerinde baskı kurmayı başardı ve bu baskıyı orta oyuna kadar taşıyabildi. 26. dakikada başlayan takım savaşı TSM için oyunun dönüm noktası oldu. Aldığı 4 skorla Baron’a yönlenen TSM, Baron güçlendirmesini de alarak oyuna tutundu. Baron güçlendirmesiyle alt koridor inhibitörünü açan TSM yavaş yavaş harita hakimiyetini de ele alırken başlayan takım savaşlarında Doublelift’in Tristana performansı göz doldurdu. Oyunun ilerleyen safhalarında kendi oyununu oynayan TSM TL’i haritadan silerek seriyi uzatmadan haftanın son maçından galip ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir