League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 7. Hafta 3. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin yedinci hafta, kapanış gününde Team Dignitas-Cloud9, Echo Fox-Team SoloMid, Counter Logic Gaming-Immortals ve Team Envy-FlyQuest serileri oynandı.

Zirveyi yakından ilgilendiren mücadelede Counter Logic Gaming ile karşı karşıya gelen Immortals, rakibin 2-1 ile geçerek zirveye tek başına yerleşti. Günün özeti şu şekilde:

Team Dignitas 1-2 Cloud9

İlk oyuna Tristana etrafında takım savaşı kompozisyonu oluşturan Dignitas, erken dakikaları sakin geçen birinci oyunu henüz 23. dakikada sonlandırmasını bildi. C9’ın ormancı Kayn seçimi hiçbir sonuç yaratamadı. İkinci oyun ise bütünüyle Cloud9 lehine ilerledi. Seçim yasaklama ekranında wombo combo yapabileceği bir kompozisyona giden C9, ön saflara Shen ile Zac’i alırken taşıyıcılara Orianna ile Varus’u getirdi. DIG ormancısı Graves’e haritada oyun yapma fırsatı tanımayan C9, mikro ve makro oyunda yaptıklarıyla seriyi 1-1’e getirmeyi başardı. Serinin sonucunun belirleneceği üçüncü oyun oldukça hareketli başladı. Henüz beşinci dakikada yapılan takım savaşından Jarvan IV’a ve Talliyah’a iki skor veren DIG, bu dakikadan sonra koridorlar ve harita özelinde Cloud9’a cevap vermekte bir hayli zorlandı. Rüzgarı arkasına alan C9, Jensen’in Talliyah ile yıldızlaştığı üçüncü oyunu da kazanarak seriden 2-1 galip ayrıldı.

Echo Fox 1-2 Team SoloMid

Bütünüyle hasara dayalı seçimlerle ilk oyuna başlayan FOX, oyunun ilk dakikalarında yaptığı makro hamlelerle kontrolü eline geçirdi. Erken oyundan orta oyuna geçiş sürecinde TSM’in makro hamlelerine cevap vermekte zorlanan FOX, takım savaşlarını da büyük hezimetle kapatınca 28. dakikada bozgun ekranını gören taraf oldu. TSM lehine iyi ilerleyen ikinci oyunun kaderini FOX nişancısı Mash’in Draven ile çaldığı Baron belirledi. Çaldığı Baron sonrasında kontrolü eline geçiren FOX, ikinci oyunu kazanarak seriyi üçüncü oyuna uzattı. Üçüncü oyunun yasaklama seçim ekranında Galio’yu Bjergsen’in ellerine veren TSM, üst koridora Camillie, nişancıya ise Jhin’i seçti. Üst koridorda Rumble’ı darlayan ve oyundan düşürmeyi amaçlayan TSM, bu planında başarı elde etti. İlk oyuna benzer şekilde gelişen üçüncü oyunu makro ve mikro hamleleriyle kazanan TSM, seriden galip ayrılan taraf oldu.

Counter Logic Gaming 1-2 Immortals

Serinin ilk oyununda uzun zamandır vadiden uzak olan Rengar’ı ormana alan CLG, alt koridorda Tristana’nın yanına Soraka’yı seçti. IMT ise bütünüyle fiziksel hasar kompozisyonu oluşturmayı tercih etti. İki taşıyıcısı Corki ve Jhin’e skor dağılımını doğru yapmayı başaran IMT, CLG’nin hiçbir şekilde oyuna müdahil olmasına fırsat tanımayarak ilk oyunu kapattı. İkinci oyunda ayrık ittirmesi, alan kapatma ve yer değiştirme özellikleri bulunduran bir takım oluşturan CLG, ilk oyundaki silik görüntüsünü ikinci oyunda düzeltti. Darshan’ın Fiora ve Stixxay’in Kalista ile ortaya koyduğu performans, serinin 1-1’e gelmesinde kilit role sahip oldu. İlk dakikalardan itibaren aksiyona sahne olan ve bolca skorun çıktığı üçüncü oyunda, oyunun kaderini takım savaşları tayin etti. CLG  oyun boyunca rakibinden dört kule alabilmesine rağmen takım savaşlarında hiçbir şekilde cevap veremedi ve böylece kontrolü de rakibine kaptırdı. Cody Sun’ın yıldızlaştığı üçüncü oyunu 33. dakikada kapatan IMT, aldığı galibiyet zirveye tek başına oturdu.

Team Envy 2-1 FlyQuest

Caitlyn’in geç aşamadaki hasarına dayalı bir kompozisyonla ilk oyuna başlayan NV, kompozisyonunu vadiye uygulamada bir hayli zorluk çekti. Mikro oyundaki başarısın makro oyunla pekiştirmesini bilen FLY, Hai’nin Corki ile yıldızlaştığı ilk oyunu kazanmasını bildi. İkinci oyuna fırtına gibi başlayan ve ilk oyundaki pasif görüntüsünü bütünüyle proaktif bir oyuna çeviren NV, bireysel ve takım olarak ortaya koyduğu oyunla seriyi beraberliğe getirdi. Serinin sonucunun belirleneceği üçüncü oyunda FLY cephesinden ilginç bir destek Sona tercihi geldi. Sona’nın dürtme özelliğini Morgana ile kapatmaya çalışan NV, bu seçiminde başarı elde etti. Maokai ve Sona’yı oyundan düşüren NV, Apollo’nun kusursuza yakın Caitlyn performansı sayesinde geriden gelerek seriden galip ayrılmasını bildi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir