League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

NA LCS’te 2017 Yaz Mevsimi 4. hafta heyecanı başladı. Ligin zirvesini yakından ilgilendiren IMT-CLG serisinin yanı sıra kötü gidişata son vermek isteyen P1 ile çıkıştaki FOX’un mücadelesi de oldukça keyifliydi.

IMT-CLG serisi belki de mevsimin şu ana kadar en merakla beklenen maçlarından birisiydi. İki takımın ormancılarını takas etmesi hali hazırda büyük bir hype yaratırken, kazananın birinciliği elde edecek olması da beklentiyi arttırmıştı. FOX-P1 serisinde ise şimdiden “Sezonun Çaylağı” olarak gösterilen MikeYeung’un şovunu izledik. FOX’ta Akaadian, MikeYeung için “Nidalee OTP” demesine rağmen takımın MikeYeung’a iki oyunda da Nidalee bırakması ve oyuncunun seriyi kazanması ise Akaadian için “talihsizlik” olarak nitelendirilebilir. Maçların kısa özeti şu şekilde:

Immortals 2-0 Counter Logic Gaming

Haftanın en merakla beklenen karşılaşmasında gülen taraf Immortals oldu. Serinin ilk maçında Immortals’ın mevsim başından beri sergilediği aktif erken oyun tarzını tekrar Vadi’ye yansıttı. İki takım zirve için mücadele ederken farkı yaratan en büyük şey takım kompozisyonları oldu. Galio, Bard, J4 ve Gragas gibi yüksek kitle kontrolüne sahip bir kompozisyon kuran IMT’ye karşın CLG ise Camille gibi ayrık ittirme şampiyonlarının yanı sıra Orianna ve Tahm Kench ile taşıyıcıları korumaya odaklı tercihlerde bulundu. İlk dakikalarından itibaren kontrolü eline alan IMT rakibine nefes aldırmadı ve seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşmasında ise yaklaşık 20 dakika boyunca CLG hakimiyeti bulunuyordu. Rek’Sai tercihini iyi kullanan ve erken dakikalarda skorlar bulan CLG ne yazık ki iki basit hata ile karşılaşmayı kaybetti. Skorlarda önde olmasına rağmen IMT’nin kule oyununa ayak uyduramayan takım, orta koridorda iki defa üst üste yakalanınca rakibine Baron verdi. IMT ise alt koridordan minyonları ilerletirken iyi bir takım savaşı fırsatı yakaladı ve daha güçlendirme bitmeden karşılaşmayı tamamlayarak seriyi kazanmayı başardı.

Echo Fox 0-2 Phoenix1

Serinin ilk maçında ise yine bir orta koridor-Galio gördük. P1, Galio ve Kled gibi tercihlerle daha tank bir kompozisyon oluştururken Fox ise Xayah-Rakan’dan vazgeçmedi. Oyunun büyük bir bölümünü kontrolü altında geçiren P1 için karşılaşmanın kırılma noktası Fox’un Baron’u çalmasıydı. Bu noktadan sonra güçlendirmeyi kullanarak geri dönmeye çalışan Fox, sezon başından beri var olan problemler yüzünden yine kararsız kaldı ve yanlış takım savaşları tercih ederek maçı kapatmayı başaramadı. Baron’u alan, ardından da üç Alev Ejderi’nden sonra Kadim Ejder’i de alan P1, 46 dakika süren mücadeleyi kazandı.

İkinci maça da iyi başlayan taraf Fox’tu. Erken skorlar P1 almasına rağmen kule oyununu bu defa iyi oynayan Fox, yine hiç ihtiyacı olmayan bir Baron girişimi ile maçı adeta P1’e hediye etti. 32. dakikada Baron’a başlayan fakat güçlendimeyi Fox’a kaptıran Fox, bu noktadan sonra da geri dönüş aralığı bulamadı. P1’de MikeYeung’un Nidalee performansı göz doldururken Fox’un Tristana-Rakan ikilisi beklendiği kadar oyuna etki edemedi. 36. dakikada karşılaşmayı kazanan P1 böylelikle mağlubiyet serisine son verdi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir