League of Legends

NA LCS 2018 Bahar Mevsimi Yarı Final eşleşmeleri belli oldu

Riot Games

Bu yıl franchising sistemine geçen ve dört yeni takımın mücadele ettiği NA LCS’te 2018 Bahar Mevsimi Finalleri oynanmaya başlandı. Çeyrek Final’de Cloud9’ı geçen Team Liquid ile Team SoloMid’i geçen Clutch Gaming adını Yarı Final’e yazdıran son iki takım oldu.

2018 yılıu NA LCS için her açıdan tarihi bir sezon oluyor. Franchising sistemi ve tek maçlık sisteme geri dönülmesinin yanı sıra mevsimdeki en büyük sürpriz playofflarda gerçekleşti. Baktığımızda 2018 Bahar Mevsimi favori takımların bir kısmı için iyi başladı. Team Liquid ve Echo Fox daha ilk haftalardan ne kadar güçlü olduğunu gösterirken C9 da iyi başlayan ekiplerden birisi oldu. TSM ise büyük hayal kırıklığı ile başlamasına rağmen son haftalarda performansını toparladı ve playoff biletini kaptı.

İlk Çeyrek Final mücadelesinde Cloud9 ile Team Liquid karşı karşıya geldi. Yakın geçen ilk maçın ardından sonraki karşılaşmalarda kontrolü tamamıyla eline alan TL çok daha aktif ve uyumlu bir grafik çizdi. C9 ise karar verme ve makro konularında ciddi hatalar yaptı. TL de bu hataları çok iyi değerlendirerek seriyi 3-0 kapattı.

Mevsimin en büyük sürprizi ise TSM-CG serisinde yaşandı. Herkes Clutch Gaming için “playoffların en zayıf takımı” ibaresini kullansa da ekip büyük bir sürpriz yaparak TSM’i 3-1 skoruyla mevsim finalleri dışına itti. İlk maçta çok iyi bir seçim yasaklama ekranı geçiren TSM karşılaşmayı rahat kazansa da sonraki maçlarda CG çok daha iyi bir adaptasyon gösterdi. CG’de Febiven’in Swain tercihi takıma erken oyunda büyük avantaj sağlarken serinin yıldızı ise Thresh ile Hakuho oldu. Thresh’e karşı tercih olarak alınan Tahm Kench’i görmesine rağmen sürekli olarak şampiyonu seçen Hakuho, savaş sisini harika kullanarak takımına sürekli skorlar getirdi ve CG’nin seriyi kazanmasında büyük rol oynadı.

Buna göre Team Liquid Echo Fox ile eşleşirken Clutch Gaming ise 100 Thieves ile Final’e yükselme mücadelesi gösterecek. 2018 Bahar Mevsimi NA LCS için aynı zamanda farklı bir anlam da taşıyor. C9, TSM ve CLG final yarışının dışında olduğu için ligde ilk defa farklı bir organizasyon şampiyonluk yaşayacak. Aynı zamanda franchising ile lige dahil olan iki takımdan birisi de final oynayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.