League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2018 playout turnuvası sonuçlandı

Dört takımın katıldığı ve NA LCS’de gelecek mevsim mücadele edecek iki takımı belirleyecek olan playout maçları sona erdi. Turnuvanın sonucuna göre Team Liquid ve Phoenix1, NA CS’den gelen rakiplerini yenerek ligdeki yerini korudu.

Geçen mevsim NA LCS’i son iki sırada bitiren Team Liquid ve Phoenix1, NA CS’te ilk iki sırayı kapan Gold Coin United ve eUnited ligde kalma mücadelesi verdi. Turnuva formatına göre NA LCS takımları ile NA CS takımları karşılıklı eşleşti. Daha sonra iki maçın kazananları ile kaybedenleri kendi aralarında bir maç daha yaptı. Kazananlar maçının galibi direkt olarak ligdeki yerini garantilerken, bu maçın kaybedeni ile diğer maçın kazananı NA LCS’teki son yer için kozlarını paylaştı. Bu 3 günlük maratonun ardından Team Liquid ve Phoenix1 ligdeki yerlerini korumayı başardı.

NA LCS’te önümüzdeki yıldan itibaren franchising sistemine geçileceğinden bahsetmiştik. Eğer Team Liquid ve Phoenix1 Riot Games’in istediği lige katılım ücretini ödemeyi seçerlerse, ligden düşmedikleri için tam olarak 3 milyon dolar kârda olacaklar. Çünkü Riot Games EU LCS dışındaki takımlardan lige katılım ücreti olarak 10 milyon dolar talep ederken, mevcut durumda NA LCS’te performans gösteren takımlar için bu rakam 7 milyon dolar. Yani diğer bir deyişle geçen sezon ligi son iki sırada bitiren bu iki takım, franchising sistemine dahil olmak istemeleri durumda tarihlerinin en kârlı turnuvasını kazanmış olabilirler.

Mevsime büyük umutlarla başlayan Phoenix1, Bahar Mevsimi’ni dördüncü bitirmiş ve Rift Rivals’a katılmaya hak kazanmıştı. Fakat takım için Yaz Mevsimi tam bir hayal kırıklığıydı. Mike Yeung’un kadroya katılması ekipte bir hareketlilik yaratsa da P1 bir türlü ritmini bulamadı ve ligde kalma mücadelesi vermek zorunda kaldı. Team Liquid’in ise bu turnuvada oynayacağı hemen hemen mevsimin ilk haftalarından beri belliydi. Kadro değişikliğine gitmeyen ekip, önce “kavgalı” bir şekilde ayrıldığı Dardoch’u takıma geri getirdi, ardından ise ROX Tigers’tan ayrılan Mickey’i transfer etti. Ekibin geçtiğimiz ay Disney’den yatırım alması ile 2018 LCS’e başvuracağı kesinleşirken, takımın bu turnuvanın kazananlarından olması ise TL için teselli ikramiyesi olarak nitelendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir