League of Legends

NA LCS’te 2018 Yaz Mevsimi 1. hafta maçları tamamlandı

League of Legends sahnesinin en popüler liglerinden NA LCS’te 2018 Yaz Mevsimi heyecanı başladı. Sürpriz sonuçlara ve tercihlere sahne olan ligin zirvesinde Echo Fox ve Team SoloMid bulunuyor.

Franchising ile bambaşka bir çehreye bürünen ligde 2018 Bahar Mevsimi büyük sürprizlere sahne olmuştu. TSM daha çeyrek finalde elenmiş, ligin yeni ekiplerinden 100 Thieves finale kadar yükselmişti. Kadrosunu sene başında dağıtan ve aldığı yatırımlarla iddialı transferler gerçekleştiren Team Liquid ise bu hırslı hamlesinin meyvelerini almış ve şampiyonluğa ulaşmıştı.

Baktığımızda Yaz Mevsimi’nde de TL’nin favori olmaya devam ettiğini söylemek mümkün. Fakat metanın stabil olmaması ve çok fazla sürpriz tercihe yer vermesinden ötürü ilk haftada TL mağlubiyet yüzü gördü. Oynanan maçlara göre sonuçlar şu şekilde:

  1. hafta 1. gün

Team Liquid 1-0 100 Thieves

Team SoloMid 1-0 Counter Logic Gaming

Clutch Gaming 1-0 Cloud9

Echo Fox 1-0 FlyQuest

Golden Guardians 0-1 Optic Gaming

  1. hafta 2. gün

Team SoloMid 1-0 FlyQuest

Team Liquid 0-1 Golden Guardians

Counter Logic Gaming 0-1 100 Thieves

Clutch Gaming 0-1 Echo Fox

Cloud9 1-0 Optic Gaming

Üç as oyuncusunu Akademi takımına çeken Cloud9, Clutch karşısında iyi oynasa da galibiyet alamazken aynı kadro Optic’i yenmeyi başardı. 100T’i etkili bir oyunla deviren TL ise Golden Guardians’a yenildi. Geçtiğimiz mevsimi kabus gibi geçiren TSM haftayı iki galibiyetle kapatırken Bahar Mevsimi’nin en iyi ekiplerinden Echo Fox da haftayı iki galibiyetle kapattı. CG-FOX maçında oyun çöktüğü ve kronokırılma gerçekleştirilemediği için hakemler FOX’u maçın galibi olarak nitelendirdi.

Sonuçların ardından puan durumu şu şekilde:

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.