League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2018 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları tamamlandı

Favori takımların rahat galibiyetler aldığı NA LCS 2018 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları tamamlandı. Ligin zirvesinde Echo Fox ile Team Liquid yer alıyor. 

Metanın yavaş yavaş stabilleştiği NA LCS’te 2. hafta maçları Counter Logic Gaming-Team Liquid maçı ile başladı. Alt koridora bruiser tercih etmemekteki ısrarı takımına galibiyetler getirmeye devam eden Doublelift, bu maçta da Kai’Sa ile harikalar yarattı. Rahat bir galibiyet alan TL, ligin iddialı ekiplerinden birisi olduğunu gösterdi. Günün ikinci maçında Team SoloMid ile Clutch Gaming karşılaştı. Geçtiğimiz mevsim çeyrek final oynayan ekiplerden CG yine galibiyete ulaşan taraf oldu. Bjergsen’in fazlasıyla kötü oynadığı maçta Apollo ile Febiven yıldızlaştı. Günün ilk sürprizi Optic Gaming-Echo Fox maçında yaşandı. FOX’u 39 dakikada yenmeyi başaran OPT’de Allorim ile POE çok iyi bir iş çıkartırken Vladimir oynayan Altec’in kötü performans sergilediğini izledik. 100 Thieves ise FlyQuest’i rahat geçti. 100T’de Ssumday, Aatrox ile takımının hasarının %40’ından fazlasını çıkartarak önemli bir işe imza attı. 2. hafta 1. günün son maçında ise Golden Guardians, hala as oyuncularını Akademi takımında oynayan Cloud9’ı yendi. Goldenglue çok iyi oynasa da Keith’in performansı C9 taraftarından tepki aldı.

2. gün tam anlamıyla “clown fiesta” diyebileceğimiz bir maç ile başladı. Nexus kulelerini yıkmasına rağmen FlyQuest’e maçı kaybeden Optic, izleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. C9-100T mücadelesinin ise fazlasıyla çekişmeli geçtiğinden bahsetmek gerekiyor. Licorice’in Ssumday’i dört kez üst üste tek başına koridorda kestiği mücadelede C9 önemli avantajlar elde etmesine rağmen bunu harita görevine çeviremedi ve 100T, tek bir baron ile maçı bitirdi. TL-TSM maçı da beklenildiği gibi oldukça gergin geçmesine rağmen tek taraflıydı. Doublelift’in koridorda Zven-Mithy ikilisini yendiği maçta TL sistematik bir şekilde oynadı ve galibiyete uzandı. İlk gün TSM’i yenen CG ne yazık ki CLG karşısında aynı oyunu göstermedi. Huhi’nin imza şampiyonu Aurelion Sol’u oynadığı karşılaşmada CLG rakibi tek yakalayarak harita görevlerini aldı ve maçı tamamladı. İlk gün oynadığı Vladimir ile neredeyse hasar çıkaramayan Altec, FOX’u GGS karşısında galibiyete taşıyan isim oldu. Takım savaşı odaklı geçen karşılaşmada Altec sadece bir kez öldü.

Oynanan maçlar sonucunda puan durumu şöyle şekillendi:

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir