League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

NA LCS Bölgesel Eleme Turnuvası finalinde Cloud9 ve Counter Logic Gaming karşılaşacak

NA LCS’ten 2017 Dünya Şampiyonası’na katılacak son takımı belirleyen Bölgesel Eleme Turnuvası finali, FlyQuest’i 3-1 ile geçen Counter Logic Gaming ile Cloud9 arasında oynanacak. 

Worlds 2017’ye katılacak son takımlar da kısa bir süre sonra belli olacak. EU ve NA LCS’te Bölgesel Eleme Turnuvası devam ederken NA LCS’te finale kalan isimler belli oldu. Gauntlet sistemi ile oynanan turnuvada Counter Logic Gaming, bir alt aşamada Dignitas’ı 3-0 ile geçen FlyQuest’i yenerek finalde Cloud9’ın rakibi oldu. Cloud9 ise Şampiyonluk Puanı diğer tüm takımlardan fazla olduğu için turnuvanın finalinde rakibini bekliyordu.

NA LCS’teki turnuvanın büyük sürprizlere sahne olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Lig aşamasını harika bir şekilde geçiren Team Dignitas, mevsim finallerinde de Yarı Final’e kadar gelmiş fakat Team SoloMid engeline takılmıştı. Worlds umutlarını gauntlet turnuvasına bırakan ekip, neredeyse ligden düşen FlyQuest’e şok bir şekilde 3-0 yenildi ve herkesi şaşırttı. FlyQuest ise böyle anlarda ne kadar iyi olabileceğini bir kez daha izleyenlere gösterdi. Fakat peri masalı Counter Logic Gaming karşısında sona erdi. Serinin ilk maçını kazanan FLY, geri kalan üç maçta da erken oyunda geriye düştü ve herhangi bir direniş gösteremedi.

CLG ise bu mevsim oldukça derli toplu ve iyi bir oyun sergiliyor. Dardoch ayrıldıktan sonra çaylak OmarGod ile yoluna devam etme kararı alan ekip, mevsim finallerinde bu değişikliğin zararlarını görse de Bölgesel Eleme Turnuvası’nda işleri yoluna koymuş gibi. Darshan ve Huhi’nin üstün performansları takıma FLY karşısında galibiyeti getirdi ve ekip Worlds umutlarını korudu.

2017, ilk defa NA LCS’ten alışılmışın dışında bir ekibin Worlds’e katılacağı yıl olacak. Sürekli olarak TSM, CLG ve C9 ekipleri turnuvaya katılırken bu yıl yeni takım olarak IMT bulunuyor. C9-CLG serisinin nasıl sonlanacağını kestirmek de bir hayli zor. C9’un uzun bir süredir maç yapmadığını ve bu seriye fazlasıyla hazırlandığını varsayabiliriz. CLG ise oynadığı maçlar sonucu ne kadar formda olduğunu gösterdi. Seri ise bugün oynanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir