League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS’te playoff eşleşmeleri belli oldu

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde dokuz haftalık lig aşaması tamamlandı ve playoff eşleşmeleri belli oldu. Buna göre birinci sırayı alan Team SoloMid ve ikinci sıradaki Immortals, playofflara Yarı Final’den başlayacak.

2017 Yaz Mevsimi NA LCS için sürprizlerle doluydu. Harika bir başlangıç yapan Echo Fox yaptığı transferlerin meyvesini alacak gibi gözükse de takım mevsimin ikinci yarısından itibaren ciddi bir düşüşe geçti. En büyük hayal kırıklığını yaşayan takımlardan birisi ise Phoenix1’dı. Bahar Mevsimi’ni dördüncü olarak tamamlayan ekip, Rift Rivals’ta EU takımlarına karşı 4 galibiyet 2 mağlubiyet elde etmsine rağmen ligde işlerini bir türlü düzeltemedi ve son sırayı aldı. Team Liquid ise mevsime kötü başlayıp kötü devam eden nadir ekiplerdendi. Son olarak Dardoch’u tekrar kadrosuna katan ekip, ligden düşmemek için relegation turnuvasında oynayacak. FlyQuest için ise mevsim oldukça tahmin edilebilir geçti. İyi başlayan takım, diğer ekiplerin kendilerini geliştirmesinden ötürü yarışta geriye düştü fakat playofflar öncesi performansını toparladı ve yedinci sıraya yerleşti. Ekibin hala gauntlet oynayarak Worlds’e gitme fırsatı bulunuyor.

Yaz Mevsimi’nin sürpriz takımlarından birisi ise Envy’ydi. Apollo-Hakuho ikilisi ile beraber Lira’nın yıldız performansı takıma altıncı sırayı getirdi. Bu noktada ligin birincisi ile beşincisi arasında sadece üç galibiyet fark olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bir ara zirveye oynayan Dignitas kötü haftalar geçirse de Altec ve Adrian’ın katılması ile iyi bir playoff takımı haline geldi. Dördüncü sırada ise son haftalarda yüksek bir performans grafiği çizen Cloud9 bulunuyor. Takım, oynadığı son altı karşılaşmayı kazanarak playofflara formda girecek. Üçüncü sırada ise Counter Logic Gaming bulunuyor. Takım halinde harika bir oyun sergileyen ekipte Huhi ve Stixxay’in performansları öne çıkıyor.

İlk iki sırada ise Team SoloMid ve Immortals bulunuyor. Dardoch-Xmithie takasından fazlasıyla faydalanan IMT, ligin en iyi ve koordineli ekibi olarak öne çıkıyor. Flame’in eski günlerine dönmesinin yanı sıra çaylak alt koridoru Cody Sun-Olleh ikilisi de kalitesini gösteriyor. Mevsimin MVP’si olmaya aday Xmithie ise takımı sırtlıyor. TSM cephesi için ise klasik bir Yaz Mevsimi geçiriyor diyebiliriz. Lige kötü başlamasına rağmen yine birinciliğe yerleşen takımın bu mevsimki rakipleri çok daha zorlu olacak.

Bu sonuçlara göre TSM ve IMT playofflara Yarı Final’den başlayacak. Üçüncü CLG’nin rakibi NV iken C9 ile de DIG karşılaşacak. Eğer NV, CLG’yi yenmeyi başarırsa TSM’in rakibi olacak. Aksi takdirde CLG galibiyetinde takımın rakibi IMT olacak. Tablo şu şekilde:

Playoff eşleşmeleri 19 Ağustos günü C9-DIG serisi ile, 20 Ağustos günü ise CLG-NV maçı ile başlayacak. 2017 Yaz Mevsimi Finali ise 3 Eylül tarihinde oynanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir