League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS’te şampiyon Team Liquid oldu

Tarihinin en çekişmeli ve en öngörülemez lig aşamalarından birini geçiren NA LCS’te şampiyon tıpkı Bahar Mevsimi’ndeki gibi Team Liquid oldu.

Ligin başlangıcından beri herkesin herkesi yenebildiği, belirli bir favorinin olmadığı ve son haftalara kadar sınırların kesinleşmediği NA LCS’te sona gelindi. Her ne kadar ligdeki takımların seviyesi çok yakın olsa da ligin başından beri diğer takımlardan bir tık üstte olan bir takım vardı: TL. Takım, geçen mevsimde şampiyon olan kadrosunu korudu ve ligin en üst düzey oyun oynayan takımlarından biri olmayı başardı. Normal sezonu da birincilikle bitiren TL, finalde de sürprize yer vermedi.

Finalde yer alan bir diğer takım ise Cloud 9 oldu. C9, ilk dört haftayı adeta kabus gibi geçirdi ve son sıraya çakılı kaldı. Daha sonra Sneaky’nin dönüşüyle ve birkaç değişiklikle adeta şaha kalkan takım finallere kadar gelmeyi başardı.

Finallerde TL karşısında elinden geleni yapmaya çalışan C9, her zamanki gibi sürpriz tercihlerin adamı Sneaky’ye son zamanların gözde seçimlerinden olmayan Twitch’i verdi. Bu uygulamayı fazla etkin kullanamayan C9, rakibi karşısında 3-0 gibi net bir skorla kaybeden taraf oldu.

TL tarafında ise Xmithie önderliğinde Doublelift ve Pobelter üç oyunda da inanılmaz performanslar sergileyerek Worlds’e gidecek takımlara adeta mesaj gönderdi. Bu sene Worlds 2018 biletini kapan TL, Kore ve Çin takımlarını en çok zorlayacak ekiplerden biri olmaya aday gibi gözüküyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir