League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS takımları maçlarda sahneye iki koç ile çıkabilecek

Riot Games, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla NA LCS’teki takımların sahneye ikinci bir “stratejik koç” çıkarmalarına izin verdiğini açıkladı. 

2018 yılında franchising sistemine geçen NA LCS’te sezon sonuna kadar koç sisteminde bir değişiklik uygulanacak. Bildiğiniz üzere lig franchise olmasıyla birlikte ekonomik hacim olarak çok daha büyüdü ve bir nevi Riot’ın özel ilgisine maruz kaldı. Önümüzdeki yıl EU LCS de aynı sisteme geçecek olsa da espor ekosisteminde yaşanacak değişiklikler ilk olarak NA’de deneniyor.

Stratejik koç uygulaması da pilot program olarak bu ligde uygulanacak. Hali hazırda takımlar ile maçlar sırasında sahneye bir ana koç çıkabiliyor ve seçim yasaklama ekranı bu koçun yardımıyla gerçekleşiyordu. Takımlar önümüzdeki haftadan itibaren ikinci koçlarını da sahneye alabilecek. Bu, baktığımızda takımların seçim ekranı performansını ciddi anlamda geliştirebilecek bir yenilik.

Açıklamasında bu yeniliğin amaçlarından da bahseden Riot, takımların koçlarının çeşitli sebeplerden dolayı sahneye çıkamadığında bir “yedek” koç bulundurmasının iyi olacağını da söyledi. Açıklamaya göre takımlar iki koç ile sahneye çıkmak zorunda değil. Bu, seçenek olarak organizasyonlara sunulacak. Bu yenilik şimdilik sadece NA LCS’te uygulanacak ve başarılı olduğu gözlemlendiği takdirde 2019 sezonunda ekosistemdeki diğer liglere de uygulanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir