League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS takımları mevsim finallerine iki yedek oyuncuyla çıkabilecek

Franchise olması ile yeniliklerin birer birer uygulandığı NA LCS’te takımlar önümüzdeki günlerde başlayacak mevsim finallerine iki yedek oyuncu hakkıyla çıkacak. 

Kadro genişliği League of Legends’ta büyük bir önem taşımasa da özellikle de franchising sistemindeki NA LCS’te organizasyonlar sık sık Akademi oyuncularını LCS karşılaşmalarında deniyor. Bu mevsim çok daha yaygın bir uygulama haline gelen bu değişikliklerden en çok faydalanan takımlardan birisi ise Cloud9. Orta koridor-ormancı ikililerini farklı eşleşmelerde farklı stratejilerle kullanmayı başaran organizasyon altı maçtır yenilgi yüzü görmüyor. Blaber-Jensen ikilisinin daha çok ormanda taşıyıcı orta koridorda yarı destek şeklindeki kompozisyonuna karşın Svenskeren-Goldenglue ikilisinin ise tamamıyla agresif ve iki taşıyıcı şeklinde Vadi’ye indiğini gördük. Bu taktiği Team Liquid karşısında da kullanan C9, Sven-Golden ikilisinin Lee Sin-Syndra tercihleriyle adeta rakibini Vadi’den silmişti.

Mevsim finallerinin başlamasına kısa bir süre kala Riot Games de takımların kadrolarında 6 yerine 7 oyuncu bulundurabileceklerini açıkladı. Hali hazırda yedek oyuncuların şans bulmasını oldukça beğenen Riot Games, 7 oyuncu sisteminin en azından tüm bölgelere uygulanana kadar kalacağını ve 10 oyuncu sisteminin önümüzdeki yıl geleceğini de belirtti. Bu değişikliğin EU LCS’e uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir