League of Legends League of Legends Haberleri

NadeShot, 100 Thieves’in son zamanlardaki hamleleri hakkında açıklama yaptı

Yaz Mevsimi’ndeki performansı bir kenara, Worlds 2018’de ortaya koyduğu oyun ve yaptığı kadro değişiklikleri yüzünden fazlasıyla eleştirilen 100 Thieves, League of Legends topluluğu tarafından son zamanlarda topa tutulmuş durumda. Organizasyon CEO’su ve kurucusu NadeShot, eleştirilere karşılık vermek adına bir Youtube videosu yayınlayarak açıklama yaptı.

2018 yılında franchise olan NA LCS’e katılan yeni organizasyonlardan olan 100 Thieves, oldukça başarılı bir sezon geçirdi. Bahar Mevsimi’nde ikinci, Yaz Mevsimi’nde ise üçüncü olan takım Worlds 2018’de boy gösterdi. Grubundan çıkamayan ve G-REX’in ardından turnuvadaki en kötü takım olarak gösterilen ekip, sorgulanabilir kadro değişiklikleri gerçekleştirdi. Mevsim başında Meteos’u FlyQuest’e takas eden 100T, Anda ile maçlara çıkmaya başladı. Takım ritmini kaybetti ve alışma sürecini sancılı geçirdi. Anda’nın genç ve gelecek vaat eden bir ormancı olmasından ötürü bu takas çok fazla konuşulmadı. Fakat playofflar öncesi Cody Sun’ın yedeğe çekilmesi ve yerine akademiden Rikara’nın getirilmesi büyük bir eleştiriye sebep oldu. Sezon boyunca oynayan Cody’nin Worlds’e dahi götürülmemesi ise topluluk için bardağı taşıran son nokta oldu. Çaylak bir nişancıyla dünyanın en iyi takımlarına karşı mücadele vermeye çalışan 100T de elbette başarılı olamadı ve grubundan çıkamadı.

Takım CEO’su NadeShot, videosunda iletişim konusunda kötü bir iş çıkardığını, Meteos takasını çok daha iyi bir şekilde idare edebileceğini söyledi. Aynı şekilde Rikara’yı as takıma almanın koç kadrosunun kararı olduğunu ve ekibinin arkasında durmak istediğini de söyleyen NadeShot, League hakkındaki kısıtlı bilgisinin bu tür problemlere yol açtığını da sözlerine ekledi. CoD dünyasında sıklıkla gerçekleşen kadro değişikliklerinden ötürü her hamleyi topluluğa açıklama gereği duymadığını da söyleyen CEO, bundan sonra daha transparan bir süreç yürüteceğini de belirtti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir