League of Legends League of Legends Haberleri

Nalu, Galakticos’a transfer oldu

Son olarak RIFT Esports’un koçluğunu yapan Nalu, Riot Games kontrat veritabanına göre Galakticos ile anlaştı.

Geçtiğimiz mevsim beklenenin çok altında kalan Galakticos yeni mevsime yepyeni bir kadroyla girme kararı aldı. Nişancı Ruvelius’un etrafına kurulan kadronun koçluğunu takım menajeri Ozgur yapıyordu. İlk haftada çıktığı 2 maçtan 1 galibiyet alan ekip gelecek haftaya daha güçlü bir şekilde girmek istiyor. Ligimizde daha önce Oyun Hizmetleri ile çalışan Nalu, gelecek haftadan itibaren Galakticos’un koçluğunu üstlenecek.

Kariyerine yeni başladı diyebileceğimiz Nalu ilk olarak 2018 yılında Extatus’u çalıştırdı. Hitpoint Masters turnuvasında ikinci olan ekip EU Masters’a katılma hakkı kazanamadı. Ardından Origen’in başına geçen koç burada Expect, Insec, Froggen, Forgiven ve Jesiz’in koçluğunu yaptı. Takım EU Masters şampiyonu oldu. Slovenyalı koçun bir sonraki durağı Oyun Hizmetleri oldu. Yükselme Ligi’nde mücadele eden OHM normal sezonu 4. bitirerek playofflara katılmaya hak kazandı, playofflarda Galakticos’a elendi. Son olarak RIFT Esports ile çalışan Nalu, Galakticos ile anlaştı.

Yabancı hakkını Avrupalı ve fazla ismi duyulmamış oyunculardan yana kullanan Galakticos geçtiğimiz mevsime kıyasla biraz daha mütevazi bir kadro kurdu diyebiliriz. Üst koridorda NilleNalley ile mücadele eden ekip ormanda Trix, orta koridorda xKenzuke ve alt koridorda Ruvelius-Tarky ikilisiyle Vadi’ye iniyor. Yeni koçun takıma getireceği çok şey var. Bu transferle birlikte seçim yasaklama ekranını daha rahat geçirecek ekip playoff için önemli bir adım attı.

Bakalım Galakticos’un gelecek haftalarda göstereceği performans nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir