LCK'da 12 maçtır yenilmeyen "Yenilmez Takım" olarak adlandırılan Griffin bugün GEN.G'ye yenilerek galibiyet serisi sona erdi. League of Legends League of Legends Haberleri

Namağlup Griffin, LCK’de ilk yenilgisini aldı

LCK’da 12 maçtır yenilmeyen “Yenilmez Takım” olarak adlandırılan Griffin bugün GEN.G’ye yenilerek galibiyet serisi sona erdi.

Geçtiğimiz hafta SKT karşısında zorlanan fakat son maçta 3 oyuncu ile “backdoor” yaparak seriyi 2-1 kazanan Griffin, GEN.G karşısında tutunamadı ve LCK’da ilk mağlubiyetini aldı. GEN.G ligde ise 4. galibiyetini almış oldu.

İlk maçta GEN.G yukarı koridora Neeko aldı. Son zamanlarda saldırı gücü kasılan ve ayrık ittirmede durdurulamayan Neeko’ya Griffin karşısına Ryze alarak erken oyunda durdurmayı başardı. Fakat Vayne oynayan GEN.G taşıyıcısı Ruler mekaniklerini göstererek GEN.G’nin maçı kazanmasındaki kilit oyuncu oldu ve maçı 10 KDA ile tamamladı. 2. maçta kompozisyonunu değiştirmeyen GEN.G Ruler’e yine Vayne verdi. İlk maçtaki performansını daha iyiye taşıyan Ruler, bu maçta da takımını galibiyete taşıdı ve 12 KDA ile oynayarak maçın MVP’si oldu. Sezonu yenilgisiz tamamlaması beklenen Griffin, bu maçı 2-0 kaybederek hayalleri suya düştü. Griffin’i diğer lig maçlarında SANDBOX Gaming ve SK Telecom T1 zorlamış fakat yine de galibiyete ulaşmıştı.

Geçen sene de GEN.G, Griffin’i bölgesel finallerde 3-2 yenerek finale yükselmişti. Fakat 2018’in sonunda düzenlenen KeSPA Cup 2018’in finalinde 3-0 kaybetmişti. GEN.G’nin play-off şansı bulunmazken, ligden düşme potasına girmemek için önümüzdeki haftalarda oynayacağı maçları kazanarak KT Rolster ve Afreeca Freecs’in lig sıralamasına üzerinde yer almaya çalışacak. Griffin ise ligin bitimine 5 maç kala play-off’lara katılmayı garantiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir