League of Legends League of Legends Haberleri

Naru, profesyonel oyunculuğa ara verdi

Ligimizin en tecrübeli oyuncularından Naru, sağlık sorunlarından dolayı profesyonel oyunculuğa ara verdiğini açıkladı.

Ülkemizde League of Legends dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Naru, geçtiğimiz günlerde Elwind’in yayınında mevsimin geri kalanı hakkında konuştu. Tecrübeli orta koridor takımın kötü gidişatından dolayı yenilenmeye gittiğini ve kendisinin de ara verdiğini açıkladı. Hem mental hem de fiziksel olarak zor zamanlar geçiren oyuncunun bu kararı hayranlarını da bir hayli üzdü.

Kariyerine 2012 yılında başlayan oyuncu zamanında Dark Passage’la kupalara adeta ambargo koymuştu. 2014 yılında ülkemizi ilk kez Worlds arenasında temsil etmeyi başaran ekip, ligimizde neredeyse rakipsiz bir şekilde yoluna devam etti. Ardından SuperMassive’e transfer olan Naru, TBF kazanamasa da KMF şampiyonlukları kazanarak ülkemizi MSI’da temsil etme hakkı kazandı. Burada CLG’yi yenmeyi başaran ekip major bir uluslararası turnuvada önemli bir başarı elde etti. Aurora ve Galakticos zamanları başarısız geçen ismin son iki senede iyice yıprandığını belirtmek gerek.

SuperMassive zamanında da midesiyle ilgili sıkıntılar yaşayan oyuncunun şu anda sırt, bilek ve daha farklı sorunları bulunduğu biliniyor. Ülkemizin önemli oyuncularından Naru’nun gelecek mevsim oynayıp oynamayacağı henüz belli değil. Sosyal medya hesaplarından ilerleyen günlerde Twitch üstünden yayınlar yapacağını belirten orta koridor, süreç hakkında daha detaylı bilgilendirme yapacaktır. Tabii söylemlerinde rekabeti sevdiğini belirten Naru’nun önümüzdeki mevsim oynaması daha muhtemel gibi gözüküyor. Devam etmesi dahilinde bu aranın ona nasıl geleceğini merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir