NASR Esports, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Kadrosunu Duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri

NASR Esports, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Kadrosunu Duyurdu

Şampiyonluk ligi takımlarından NASR Esports, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 2023 kadrosunu duyurdu. Ekip önümüzdeki sezon üst koridorda fabFabulous, ormanda Typhoon, orta koridorda Ophelia, alt koridorda Scorth ve Patch beşlisiyle mücadele edecek.

Yeni Kadro Yeni Umutlar

Geçtiğimiz mevsimde yarı finalde Fenerbahçe Espor’a kaybetmesinin ardından seneyi noktalayan NASR Esports, yeni kadrosunun duyurusuyla mevsime startını verdi. Ekip yerli oyuncularını üst koridorda Şampiyonluk Ligi’nin en tecrübeli isimlerinden Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya, ormanda Tayfun “Typhoon” Gümüş, nişancı rolünde Sergen “Scorth” Eke olarak belirlen yabancı oyuncu hakkını 2 Koreli Baek “Ophelia” Jin-seong ve Han “Patch” Seung-min’den yana kullandı. Ekip koç pozisyonuna Sickness’i getirdi. Şampiyonluk liginin en başarılı ve en tecrübeli üst koridorları arasında gösterilen Fab, geçtiğimiz seneyi dinlenerek geçirmişti. Onun öncesinde Dark Passage ve Papara SuperMassive ile pek çok başarıya imza atan oyuncu 2023 yılında NASR formasıyla geri dönüyor. Geçtiğimiz 2 yılı Dark Passage’da geçiren Typhoon ve Scorth birlikte yakaladıkları uyum ve performansı NASR Esports bünyesinde de sürdürmeye çalışacak. Takımın Korelilerinden olan Ophelia profesyonel oyunculuk hayatına Kore’de Gen.G bünyesinde başladı. Oyuncu geçtiğimiz sene LLA takımlarından Rainbow7 forması giymişti. Takım destek rolüne ise LPL’de forma giyen Han “Patch” Seung-min ile anlaştı.

Geçmişe Bakalım

NASR Esports ligimize Royal Youth yerine dahil olduğunda yıllar 2021’i gösteriyordu. Lige dahil olduğu ilk sezonda ekip başarılı bir grafik çizmeye başlamıştı. Normal sezonu Supermassive ve Wildcats’in arkasında 3. sırada bitiren NASR çeyrek finalde daha sonra da aynı senaryoyu yaşayacağı Fenerbahçe Espor’a 3-2 kaybetti. 2022 Yaz Mevsimi’de kış mevsimine oranla daha iddialı başlayan ekip normal sezonu Galatasaray’ın hemen arkasında ikinci sırada tamamlayarak kendini direkt yarı finale attı. Yarı finalde Galakticos karşısında zorlanmadan 3-0’la geçen NASR’ın finaldeki rakibi Galatasaray’dı. Takımca oynadıkları ilk finalde Galatasaray’a 3-0 mağlup olan NASR sezonu 2. sırada tamamladı.

NASR Esports için 2022’de de aynı senaryolar geçerliydi. Kış mevsiminde normal sezonu 3. sırada tamamlayan ekip çeyrek finalde Dark Passage karşısında sürpriz bir mağlubiyet olarak mevsimi sonlandırdı. NASR Esports için 2022 Yaz Mevsimi peri masalı şeklinde başladı. Arka arkaya aldığı galibiyetlerle şampiyonluk havasına giren ekip normal sezondaki ilk ve tek yenilgisini 9. haftada Beşiktaş Espor karşısında aldı. 17 galibiyet 1 mağlubiyet ile kendini play off yarı finaline atan NASR’ın rakibi tekrardan Fenerbahçe Espor‘du. 5 maçlık harika bir seri sonunda gülen taraf FB Espor olunca NASR için peri masalı erken bitmişti.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir