League of Legends League of Legends Haberleri

Nexus ve inhibitör kulelerinin can yenileme mekaniği değişiyor

Riot Games geliştirici köşesinde yer alan makaleye göre, Nexus ve inhibitör kulelerinin can yenileme oranlarında değişikliğe gidilecek.

Bilindiği üzere League of Legends mevcut metasında objektiflerin önemi büyük. Tekli derecelide genelde bolca skor alan tarafın güçlenip mücadeleleri kazandığı görülse de, profesyonel arenada ilk kanların 15-20. dakika civarında alındığına şahit oluyoruz. Bir yandan da makro oyunu iyi oynayıp skor avantajını kaybetmeden kuleleri kendi lehine yıkan takım büyük bir altın üstünlüğüne sahip oluyor.

Ancak Nexus ve inhibitör kulelerinin çalışma prensibi biraz farklı. Diğer kulelerin aksine bu objektiflere hasar verilir fakat düşürülemezse, kuleler canlarını yeniliyor ve yapılan kuşatma boşa gitmiş oluyor. Riot Games geliştirici köşesinde yer alan makaleye göre, Nexus ve inhibitör kulelerinin canları %33, %66 ve %100’de sabitlenecek. Yani bir takım rakip kulenin canını %70’e düşürdüğünde, kule %100’e kadar canını yenileyecek. Ancak kulenin can miktarı %65’e düşerse, can oranı buna en yakın üst sınır olan %66’ya çekilecek. Dolayısıyla takımların kuşatma sonucu elde edeceği başarı, bir sonraki kuşatmada da kendilerine avantaj sağlayacak. Geliştirici köşesinde bahsi geçen çoğu şeyin eninde sonunda uygulandığı bir gerçek, Riot Games’in bu yeni hamlesinin istemcide yer alıp almayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir